Szépíti a bőrt
„Az agyagpakolás nem csak feszesebbé varázsolja a bőrt, de szivacsként felszívja a baktériumokat, méreganyagokat, segíti az akné, a pattanások, az ekcéma és más helyi bakteriális fertőzések kezelését. Speciális felépítésének köszönhetően a szemcsék rácsaiba szívja fel a baktériumokat, így azok nem képesek újra a bőrön megtelepedni. Mélyszívó hatásának köszönhetően segít a véraláfutások eltüntetésében. Az egész testen alkalmazva kifejti vízhajtó, zsírtalanító, tisztító és méregtelenítő hatását. Kiválóan eltünteti az égési sérüléseket is. A zöld agyag zsíros bőrre, sárga a normál, enyhén zsíros bőrre, fehér az érzékeny bőrre ideális” – mondta a természetgyógyász.
Tipp: az agyagport csak egyszerűen szórjuk rá a megnedvesített kezünkre, kenjük át az arcbőrünket, majd öblítsük le. Ezután használjunk a bőrtípusunknak megfelelő arcápoló krémet.
Maszk készítése
2 evőkanál agyagból víz, gyógynövényfőzet, vagy aloe vera hozzáadásával keverjünk csomómentes masszát. A maszkkal az arcunkon pihenjünk 10-15 percet, majd öblítsük le.
Ásványi anyag bomba
Míg az agyag teljes gőzerővel vonja ki a testünkből a káros mérgeket, addig a hasznos ásványi anyagokat, amelyek az egészségünk fenntartásához szükségesek, azokat akár a bőrön át is képes bejuttatni a szervezetünkbe. Ennek hatására sokkal energetikusabbá válunk.
Tudta?
A kitermelés után az agyagot tűző napon szárítják, majd további felhasználástól függően különböző méretű szemcsékre őrlik, fertőtlenítik. A nagy őrleményt nagy felületű pakolásokhoz, borogatásokhoz, fürdőkhöz, míg a finom őrleményt maszkok, szappanok készítéséhez, illetve belsőleg is használják.
Szín kavalkád
A fehér agyag sebgyógyító, kiegyensúlyozó, és stimuláns hatású. Használhatjuk maszkokhoz, szappan készítéséhez, arctisztító készítményekbe, bőrradírokba, hintőpor helyet. Elsősorban érzékeny vagy száraz bőrre. A nagyon finomra őrölt fehér agyagot dörzsanyagként is használhatjuk fogkrémekbe. A sárga, a rózsaszín és a vörös agyagnak hasonló a hatása, színüket az eltérő mennyiségű vas-oxid tartalmuk határozza meg. Elsősorban tisztító maszkok alapanyagai, de felhasználhatóak fürdőbombák, szappanok színezésére is. A sárga agyag zsíros bőrre, a rózsaszín agyag száraz bőrre ajánlott. Az ásványi anyagokban és nyomelemekben gazdag zöld agyag natúrkozmetikai jelentőségét tisztító, méregtelenítő, puhító, hámsejt eltávolító hatása adja. A zsíros, pattanásos bőrre rendkívül jótékony tisztító, gyulladáscsökkentő, méregtelenítő hatása miatt. Zöld színét a benne található réztartalmú anyagoknak köszönheti.
Migrénre
Készítsünk zöld agyag borogatást, hogy elmúljon a kínzó migrénünk. Az agyagport keverjük össze annyi hideg vízzel, hogy az állaga folyékony nem lesz. Ebbe mártsunk bele egy puha pamutrongyot, vagy textilpelenkát, kicsit csavarjuk ki, majd tegyük a homlokunkra.
Energiapótlásra
Egy fárasztó, idegőrlő nap után érdemes kipróbálni az agyagos lábfürdőt. Ehhez használhatunk többféle agyagot is. Tegyük bele egy lavórba a porokat, majd öntsünk rá meleg vizet. Kevergessük meg, hogy feloldódjon, majd tegyük bele a lábunkat. Helyezkedjünk el kényelmesen, és várjunk legalább fél órát. Nem csak felfrissülünk tőle, de az agyag elpusztítja az esetleges gombákat, fertőzéseket is a lábunkról.
Korpás hajra
Ha korpásodással küzdünk, akkor zöld agyagot keverjünk össze tojássárgájával, egy evőkanál olivaolajjal, egy kiskanál mézzel, és pár csepp teafa illóolajjal. Engedjünk rá annyi meleg vizet, hogy egy sűrű masszát kapjunk. Ezzel dörzsöljük be alaposan a bevizezett fejbőrt és hajat. Hagyjuk hatni legalább fél órán át, majd mossuk meg a hajunkat. Ezt hetente kétszer ismételjük meg, mg el nem múlik a korpa. Emellett még a hajhullást is képes megszüntetni.
Székrekedésre
A fehér agyagot bevethetjük akár székrekedés esetén is. Egy kanál orvosi agyagport tegyünk üvegtálba, öntsük fel 2 dl vízzel. Ezt hagyjuk ázni egy éjszakán át. Reggel jól keverjük össze és igyuk meg gyorsan. Ezután ebéd és vacsora előtt fél órával is igyunk meg egy pohárkával az agyagtejünkből. Ez nem csak székrekedésre, de tisztítókúraként és tökéletes megoldás. A kúra alatt ne együnk vörös húsokat, túl fűszeres vagy zsíros ételeket. Hashajtó hatását néhány nap elteltével fejti ki. Az agyag jótékony hatását főleg a gyomorbél rendszerben fejti ki, és eredményesen gyógyítja a gyomorfekélyt, gyomorgyulladást, idült hasnyálmirigy gyulladást, krónikus májgyulladást, epebántalmakat is.
Érdekes!
Az egyiptomiak agyagot használtak a mumifikálásra is, mivel gomba,- és baktériumölő hatása kiváló volt. Nem véletlenül tartották az ivóvizet is agyagkancsókban, hiszen a kioldódott agyag ivás közben bekerült a szervezetükbe, így elősegítette az emésztést, és elpusztította a baktériumokat és a méreganyagokat is.
Tipp: jó minőségű, tiszta agyagot beszerezhetünk számos egészségboltban, vagy rendelhetünk webáruházakból, ne használjunk olyat, amit mi magunk találtunk a természetben.
Fotó: pexels