Otthon és Kert

Csokornyi új virágot hoz a vitorlavirág: egy evőkanál elég a földjére ebből a házi szerből

A Spathiphyllum (más néven vitorlavirág) egy nagyon kecses növény, amely nemcsak jól néz ki, hanem tisztítja is a levegőt a méreganyagoktól
vitorlaavirág virágzás otthoni tipp trükk tápozás

A Spathiphyllum (más néven vitorlavirág) egy nagyon kecses növény, amely nemcsak jól néz ki, hanem tisztítja is a levegőt a méreganyagoktól. Sötétzöld, fényes levelei tökéletes hátteret biztosítanak a fehér, magasba törő virágoknak. Ennek a növénynek a gondozásához csak néhány trükköt kell ismernie. A következőkben bemutatott házi maradékokból kiváló trágya készíthető a vitorlavirág számára.

Honnan származik?

A Spathiphyllum Közép- és Dél-Amerika trópusi erdeiben őshonos, de Ázsiában is megtalálható. Ez magyarázza a növény preferenciáit is. A vitorlavirág szereti a diffúz napfényt és a nedves levegőt. Télen nyugalmi állapotba kerül, de tavasszal és nyáron virágzik elegáns virágaival. Érdemes gondoskodni erről a növényről, amely természetes légtisztító.

Vitorlavirag trágyázása háztartási maradékokkal

A trágyázás fontos szerepet játszik a Spathiphyllum gondozásában. Ehhez azomban nem kell a kertészeti boltba szaladgálni. Otthon mindent megtalál, ami ennek a növénynek a gondozásához szükséges:

  • Kávézacc: Nitrogént tartalmaz, ami elősegíti a levelek növekedését. Keverje a kávézaccot a talajba, hogy javítsa a talaj szerkezetét.
  • Banánhéj: Káliumot és foszfort biztosít, ami elősegíti a virágzást. Vágja őket darabokra, és ássa el a talajba, vagy készítsen belőlük állományt az öntözéshez.
  • Víz zöldségfőzés után: Ásványi anyagokban gazdag, különösen, ha nem sózzák. A kihűlt vízzel öntözze meg a Spathiphyllumot.
  • Fahamu: Kalciumot és káliumot biztosít. Egy kis mennyiséget a talajba keverhetünk vagy az öntözővízhez adhatunk.
  • Tojáshéj: Kalciumot tartalmaz, amely támogatja a növények egészséges növekedését. Az őrölt tojáshéjakat hozzáadhatjuk a virágföldhöz, amelyben a Spathiphyllum nő.
  • Csalántea: Nitrogénben és nyomelemekben gazdag természetes trágya. Készítsen főzetet csalánból, és hígítva öntözze meg a növényeket.
  • Rizsvíz: Kis mennyiségű keményítőt és tápanyagot tartalmaz. Lehűlés után kíméletes trágyaként használhatja a rizs főzővizét is, de csak ha nem tett bele sót.

Mikor trágyázzunk?

A trágyát a vegetációs időszakban, azaz tavasztól korai őszig érdemes kijuttatni. Télen a Spathiphyllum nyugalmi állapotba kerül, ekkor az öntözést csökkenteni kell, és a kiegészítő tápoldatozást abba kell hagyni.

vitorlaavirág virágzás otthoni tipp trükk tápozás
Több lehetőségünk is van, hogy virágzásra bírjuk a vitorlavirágot

A vitorlavirág ápolása

A Spathiphyllum gondozásakor érdemes nem elfelejteni, honnan származik. A siker itt nagyban függ attól, hogy mennyire biztosítunk a növénynek természetközeli körülményeket. Az egyenlítői erdőkben szürkület uralkodik, ezért ne teljes napsütésben, hanem szórt fényben helyezzük el a Spathiphyllumot. A teljes árnyék viszont megakadályozza a növény virágzását.

A Spathiphyllum a vízáteresztő és enyhén savanyú talajt kedveli. Jó, ha gyors vízelvezetést biztosítunk neki, hogy a víz ne álljon meg a cserépben. Csak akkor öntözzük a növényt, ha a talaj felső rétege kiszáradt. Használjon állott, szobahőmérsékletű vizet, vagy esővizet, mivel a vitorlavirág nem nagyon tűri a klórt. Ez a növény szereti a párás levegőt, ezért permetezze be a leveleit vízzel, és nedves ruhával törölje át őket időnként. Így tavasszal virágzó Spathiphyllumban gyönyörködhet.

Forrás

Fotó: gettyimages