Címlapsztori Sztár

Ezt nem hiszed el: ilyen körülmények közt élt gyerekkorában a Kincsvadász Katona Szandra

A Kincsvadászok műkereskedője, dr. Katona Szandra őszintén mesél a gyerekkoráról, a férjével való megismerkedéséről, a fiáról, az életükről.
Dr. Katona Szandra kincsvadászok

Katona Szandra vidéki lány, amit büszkén vállal. Hiába a hírnév, lélekben megmaradt olyan szerény, de annál keményebb értékrend szerint élő nőnek, feleségnek, anyának, mint a sikerei előtt volt. Komoly értékrend szerint él, semmi másban nem hisz, csak a család erejében, a munka tisztességében – írta a Best magazin.

„Ajkán születtem, de már gyerekként sok időt töltöttem Magyarpolányban, ahol a családommal most is élünk. A szüleim 40 évvel ezelőtt, amikor még nem is éltem, vettek itt egy kis földet, és építettek rá egy nyaralót.”

16 évesen ismerte meg a férjét

Gyerekként a szünidőket és a hétvégeket Magyarpolányban, de az év nagy részét Ajkán töltötte. Itt végezte el az iskoláit, középiskolásként, 16 évesen itt ismerte meg a jövendőbelijét is.

„Miután érettebb voltam a korosztályomnál, Tamás az első találkozásunkkor azt gondolta, biztosan egyetemista vagyok. Állatorvosnak tanulok, mert beszélgetés közben azt mondtam neki, sietek haza, mert biológiát kell tanulni. Később ezen jót nevettünk. Miután leérettségiztem, Győrbe mentem egyetemre. Az, hogy tovább kell tanulni, részben családi elvárás volt, másrészt szerettem volna bebizonyítani, hogy nőként is megállom a helyem az élet minden területén. Két helyre adtam be a felvételi kérelmemet, művészettörténetre és jogra. Az utóbbinál azt gondoltam, úgysem vesznek fel. Felvettek.”

Ez is érdekelhet: Tíz évet várt idősebb férje a Kincsvadászok Szandrájára

Gyerekként is az antik vonzotta

Hogy miért akart művészettörténész lenni, annak érdekes története van.

„Lakótelepen nőttem fel modern és néhány antik tárgy között. A dédnagyszüleim nemesi származásúak voltak, de sajnos a családi darabok nagy része megsemmisült a háborúban, ami nem, azt elvették, egy-két bútort, festményt kivéve. Anyuék ügyesen beépítettek a panellakás modern környezetébe, a szocializmus hiánygazdálkodásában kapható lakkozott szekrénysorok közé a nagyszülőktől megörökölt faragott tálalószekrényt, étkezőgarnitúrát. Én kicsi gyerekként nem az újhoz, hanem az antikhoz vonzódtam, ebben éreztem meg először a történelmet, a családunk régmúltját.” – mondta a Kincsvadász.

Ezt olvastad már? Két anyukától négy gyermeke született: ilyen nőkért rajong a Kincsvadászok jóképű Molnár Viktora

Az interjút tovább olvashatod az eheti Best magazinban.

Fotó: tv2