Hogy vagyunk? Látom, nem jól!
Ha összefutunk valakivel, első pillantásra meg tudjuk állapítani, hogy milyen egészségi állapotban van az illető. A különböző betegségekben, ásványianyag-hiányos állapotokban a bőrön elváltozások alakulnak ki, amelyet az arcon a legkönyebb észrevenni. Előfordulhat, hogy a szemünk alatti karikákat a fáradtság okozza, de az is lehet, hogy komolyabb bajra figyelmeztet a testünk, mint ahogy a duzzadt szemhéjunkat sem biztos, hogy csak a kialvatlanság okozza. A tágabb pórusokat is a legtöbben csak esztétikai problémának tartjuk, azonban ezek hiányállapotokra figyelmeztethetnek. Ha pótoljuk ezeket az anyagokat, máris sokkal jobb színben leszünk.
Tükröm, tükröm, mondd meg nékem….
Milyen állapotban van a szervezetünk? Vegyünk elő egy tükröt, keressünk egy olyan helyet, amelyet beragyog a természetes fény, és alaposan vizsgáljuk meg az arcunk egész területét. Minden apró ráncot, elszíneződést.
- Orr-ajak ránc: hajlamosabbak vagyunk máj- és epebetegségekre, de a káliumhiány is okozhatja. Együnk sok zöldséget.
- Szem alatti duzzanat: emésztési problémákra utal, és nátrium-szulfát-hiányra. Együnk almát.
- Viaszos bőr, matt arcbőr: kálcium-foszfát-hiányt jelenthet. A sajt, tojás, magvak rágcsálása segít.
- Sárgás szájkörnyék : káliumsók hiányára figyelmeztet. Banánnal orvosolhatjuk.
- A fül kipirosodása: vashiányra, vagy ha viszket is, akkor a sav-bázis egyensúly felborulására kell gyanakodnunk. Együnk spenótot.
- Gipszfehér arcbőr, öregségi foltok megjelenése: A kálcium-szulfát hiánya, amelyet a borsó, lencse, hagyma, fokhagyma, rozs, spenót, saláta, rebarbara tartalmaz nagy mennyiségben.
- Mitesszeres, pattanásos bőr: az arc zsíros fénylése, leginkább a homlok és az orr területén nátrium-foszfát hiányát mutatja. Előfordul a következő táplálékokban: rozs, borsó, répa, földieper, dió.
- Kivörösödött szemhéjszélek, állandó kötőhártya-irritáció: A kálium-klorid hiányzik a szervezetünkből. Ezt leginkább a burgonyából, almából, paradicsomból, zellerből és retekből nyeri ki
a szervezet. - Áttetsző fogvégek: kálcium-fluorid-hiányunk lehet. Együnk minél több halat, diót, mandulát és rebarbarát.
Fotó: archív