Ezotéria

Jósoljon az év utolsó napján: 11 ősi módszer, amivel felfedheti a jövőjét

Nem csoda, hogy az óév utolsó óráiban szeretnénk megtudni, mi vár ránk! Szerelem, sok pénz, új munkahely vagy boldogság? Lessünk bele együtt a jövőnkbe!

Jövőbe látó gyümölcsös tál

„Érdekes, de bizony a szilveszteri hagyományok, jóslások régebben inkább András- és Luca-naphoz, illetve a karácsonyhoz kötődtek, aztán szép lassan az év utolsó napjára csúsztak – mondja Lylia jósnő. – Sokszor ezekhez a jövendölésekhez azokat a gyümölcsöket használták, ami éppen volt a háznál, például almát, szőlőt vagy diót.
Lehetőségünk van arra is, hogy megtudjuk, ki lesz a párunk.”

● Szilveszter éjszakáján hámozzunk meg egy almát úgy, hogy lehetőleg az egész héja egyben maradjon (spirál alakban). Ha nem sikerül egyben tartani, az sem jelent semmi rosszat, a lényeg, hogy minél hosszabb legyen a héj. Miután megvagyunk, bal kézzel dobjuk magunk mögé, majd nézzük meg, milyen betűt formál az almaspirál. Ilyen betűvel fog kezdődni a jövendőbelink keresztneve.

Ha már egy almát vettünk, vegyünk még kettőt, hogy a következő jóslást is elvégezhessük.

● „Koncentráljunk a kérdésünkre, majd vágjunk ketté egy almát úgy, hogy lássuk a magokat benne. Ha sok mag van a házban, sikerekre számíthatunk azon a területen, amire vonatkozik a kérdésünk. Ha azonban keveset, úgy kicsit több ener-giát kell belefektetni, ha sikert akarunk elérni.”

● Egy kettévágott alma egyik felét éjfél előtt,
a másikat éjfél után együk meg. Aki így tesz, megálmodhatja szilveszter éjjelén – vagy éppen reggelén, ha csak akkor kerül ágyba –, hogy mi fog vele történni az új esztendőben.

● Arra, hogy milyen év vár ránk, dió segítségével is megkaphatjuk a választ. Pontosan fogalmazzuk meg a kérdésünket, majd törjünk fel egy szép, ép diót. Ha fényes, egészséges a termése, akkor a válasz pozitív, ha viszont összeszáradt, sötét vagy éppen sérült, akkor most nemleges választ kaptunk.

Borostyánlevél-úsztatás

Nagyobb társaság vagy a családtagok is elvégezhetik ezt a jövendölést szilveszter estéjén. Igényel egy kis előkészítést, ugyanis be kell szereznünk annyi borostyánlevelet, ahányan együtt búcsúztatjuk az óévet.

„December 31-e estéjén vegyünk elő egy szép nagy tálat – legyen ezüstszínű vagy áttetsző –, majd engedjük tele vízzel. Mindenki írja fel a nevét egy-egy levélre, majd dobja a vízbe. Akiknek éjfélkor még a víz tetején úsznak a levelei, azok nyugodt, békés évre számítanak, míg akinek alámerülnek vagy megfeketednek, azoknak kihívásokkal kell szembenézniük.

Elő a cipőkkel!

Hitte volna, hogy a szilveszteri házibulin az előszobát ellepő cipőket használhatjuk jóslásra is? Persze, nem muszáj vendégeket hívni, ha nem akarunk, a ház népe is elegendő hozzá.

„Álljunk a ház bejárati ajtajába – belülről, háttal a kertnek, folyosónak –, majd a jobb vállunk fölött dobjunk ki egy cipőt vagy papucsot. Ha a lábbeli orra az ajtó felé néz, akkor valami nagyon jóra számíthatunk az új évben. Lehet ez egy új szerelem, jobb munkahely vagy akár anyagi fellendülés is. Fontos tudni a jóslásoknál, hogy a szabályokat magunk állítjuk fel. Tehát, amire kérdezünk, arra kapjuk meg a választ, a kérdések pedig szabadon megválaszthatóak.”

Fiatal lányok végezhetik el a papucskígyó
című jóslást.

„Ehhez mindenki fogja meg a cipőjét, és tegyék egymás után úgy, hogy az egyik orra hozzáérjen a másik sarkához. Amikor elfogytak a cipők, a leghátsó jöjjön előre, és így tovább, egészen addig, míg el nem érjük a bejáratot. Akinek a cipője elsőként odaér, az fog a következő évben társra találni, vagy akár férjhez is menni.”

Gyors és kedvelt jóslások

Húzzunk angyalkártyát!
Akinek van otthon angyalkártyája, húzzon szilveszterkor tizenkettőt. Mindegyik egy-egy hónap vezérgondolatát hordozza. Jegyezze fel, melyik hónapra milyen kártyát kapott, és hordja a pénztárcájában, hogy mindig rápillanthasson, amikor csak szüksége van rá.

Ólom helyett gyertya
Régen sokhelyütt alkalmazták az ólomöntést az eladósorban lévő lányok: vízbe öntöttek ólmot, és a kirajzolódó figurából következtettek a jövendőbelijükre. Ugyanezt megtehetjük gyertyaviasz csöpögtetésével is.

Luca gombóca
A Luca-napi gombócfőzés működik szilveszterkor is: a fiatal lányok tegyenek 13 gombócba egy-egy cetlit, amelyre felírtak férfineveket, és amelyik először jön fel a víz tetejére, úgy fogják hívni az udvarlójukat.

Milyen lesz az idő?
Ha már most tudni akarjuk, melyik hónapban vegyük ki a nyári szabadságunkat, sózzunk le szilveszterkor 12 gerezd fokhagymát. Amelyik benedvesedik, az a hónap esős lesz.

Nem tetszik a jóslat?

Forduljon egyet balra, és közben gondoljon arra, hogy megváltoztatja a jövőjét, és kézbe veszi a sorsa irányítását.

fotó: fotolia