Egyre gyakrabban hallani a történetet: az egyedülálló nő külföldre ment nyaralni, ahol megismert egy helyi férfit, akivel szerelembe esett, a dologból előbb távkapcsolat lett. Majd a pár úgy döntött, a férfi áttelepül a nő országába, és összeházasodnak. Eddig minden szép, a riadalmak ezután következnek. A férfi, miután megszerezte a helyi állampolgárságot, kereket old, iszonyatos anyagi és lelki rombolást hagyva maga után. A szerelem csodálatos dolog, ám pszichológus szakértőnk szerint nem árt, ha megtartjuk a józan eszünket és figyelünk az intő jelekre.
Gyanús, ha túl sok segítséget vár
„Nem csak külföldi férfiakkal kapcsolatban, általánosságban is igaz, hogy a nő-férfi viszonyokban a kölcsönösség alapvető fontosságú. Ha túl sok segítséget vár tőlünk a partnerünk, és cserébe semmit nem ad, az bizony intő jel” – véli szakértőnk.
„Több, mint gyanús, ha a közös programok alatt többnyire mi fizetünk, ahogyan az is, ha a hazautazásunk után kölcsönkér tőlünk, vagy elvárja, hogy megszervezzük az országunkba való áttelepülését. Jó szűrő lehet, ha megvizsgáljuk: ő mennyit tesz azért, hogy beteljesüljön a szerelmünk? Áldoz rá pénzt? Keres az országunkban munkát? Tesz erőfeszítéseket azért, hogy mielőbb együtt lehessünk? Ezekre a kérdésekre adjunk magunknak őszinte választ.”

Ez is érdekelhet:
- Megvan a véleménye fia kapcsolatáról Hegyes Berci édesanyjának: ezt gondolja Mihályfi Lucáról
- Nem vicc: minden évben lop, aki a háza előtt termő gyümölcsöt leszedi
- Sem a hűtőben, sem a gyümölcsöstálban: így tárold az epret, hogy sokáig friss maradjon
Nem kínos a kutatás
A szakértő szerint ilyen esetben nem kell szégyenteljesnek érezd azt, ha megpróbálsz a férfiről, és főként a hátteréről minél több információt kideríteni.
„Fontos, hogy bízzunk a másikban, de nem árt, ha alaposan tanulmányozzuk a közösségi oldalát és a kapcsolatait, így leleplezhető, ha hamis személyazonossággal él. Emellett, amikor ott vagyunk vele, testközelben, kérjük meg, hogy mutasson be minket a barátainak, a családjának, mutassa meg, hol és mit dolgozik. Hiszen az által, hogy mi hazautazunk, ez rendhagyó helyzet, ki tudja, mikor lesz legközelebb alkalom arra, hogy találkozzunk a szeretteivel, kollégáival. Ha tisztességesek a szándékai, nem lesz ellenvetése. Ám ha titokzatoskodik a hátterét illetően, nem sok jóra számíthatunk.”
Hallgassunk a szeretteinkre!
Szakértőnk szerint ilyen helyzetben nagyon fontos, hogy meghallgasd a környezeted véleményét is. Hiszen a szerelem hatására egy rózsaszín buborékban lebeghetsz, és nem biztos, hogy helyesen ítéled meg azt az embert, aki így elkápráztatott.
„Ezek a csalók többnyire fiatal, jóképű, behízelgő modorú férfiak, a társaságukban királynőknek érezzük magunkat. Azonban a még elbűvöletlen környezetünk szeme jobban szűri őket! Amint lehet, hozzuk össze a férfit a családunkkal, barátainkkal. Ha úgy ítélik meg, valami nem kerek a választottunk viselkedésében, szívleljük meg a szavaikat. Gondoljunk bele, hogy nem ellenünk, mellettünk vannak, és vegyük észre, ha az aggodalmuk reális.”
Célpontjaik a szomorú nők
A csalók megérzik, ha egy szeretet és/vagy önbizalomhiányos nő közelébe kerülnek, és teljes erőbedobással ráröpülnek. Egy fájdalmas szakítás, válás, vagy hosszantartó együttlét után talán már annyira vágysz a szerelemre, a törődésre, az odafigyelésre, hogy sokszor nem veszed észre annak árulkodó jeleit, hogy becsapnak.
„Törekedjünk arra, hogy megőrizzük a józan ítélőképességünket. Hallgassunk a belső hangunkra, a lelkünkben szóló vészcsengőre. Ha bármi rossz előérzetünk támad, szakítsuk meg a kapcsolatot a férfival, mert a női megérzések szinte az esetek száz százalékában beigazolódnak” – mondja a szakértő.
Problémás kulturális különbségek
Ha pedig nem csalóval van dolgod, és valóban álmaid férfiját találtad meg a külföldi kalandban, akkor is számolni kell a távkapcsolat okozta nehézségekkel, valamint a kulturális különbségekből adódó konfliktusokkal.
„Korántsem biztos, hogy össze lehet csiszolni két eltérő mentalitás és szokáshalmazt, még akkor sem, ha egy anyanyelvet beszélünk. A külföldről importált szerelem tehát extra rizikófaktort rejt magában. Ugyan szép számmal látunk működőképes hazai példákat, ám a más-más nemzetből érkezett párok egyöntetűen állítják, bizony extra toleranciára volt és van szükség egymás működésének megtanulásához és megértéséhez.”
Fotó: pexels