Sztár

Az ősi hitvilág módszereivel fiatalodik Endrei Judit: szélterápiával tölti fel sejtjeit oxigénnel

A legtöbben nem szeretik a szeles időt, mert olyankor nyugtalanabbak, feszültebbek lesznek. Akadnak, akik kedvelik, ha gyengéden simogatja őket a fuvallat, és persze vannak olyanok is, akiknek édes mindegy, fúj-e, vagy sem.

Akárhogyan is viszonyulunk hozzá, a szél társunk a mindennapokban. De vajon gondoltunk már arra, milyen hatással van ránk? Egy előadásom alkalmával egy idősebb hölgy ajánlotta a figyelmembe a szélterápiát, ezt osztom meg most önökkel. A szélterápia Alla Csajkovszkaja pszichoterapeuta nevéhez kapcsolódik. Hogy tudományosan igazolt-e a szélterápia, nem tudom, de érdekesnek találom.

Az északi szélben tett séta megfiatalíthat, ugyanis ez a fajta mérhetetlen mennyiségű oxigént hordoz, amit a bőrünk könnyedén magába szív. A legelső változást a szem környékén tapasztalhatjuk. Az északi szélben megtett félórás séta nyomán az arcbőrünk kisimul, felgyorsul az anyagcserénk. A keleti szél jót tesz az idegsejteknek, a véredényrendszer tónusának. Ez a leghasznosabb légmozgás. Csökkenti az allergiás érzékenységet, serkentően hat a bőrre. Keleti szélben akár órákon át sétálhatunk baj nélkül. A déli szél enyhíti a szív-, és légzőszervi panaszokat. Amíg fúj, könnyebben lélegzünk. Akár az is elegendő lehet, ha valahol kint üldögélünk, vagy kiállunk a teraszra. Ha bőrvédő krémet használunk, a hajunkat meg kendővel takarjuk, megakadályozhatjuk a bőrünk és hajunk esetleges kiszáradását.

Idegrendszerünk gyógyítására a legalkalmasabb a nyugati szél. A nyugati szél jó tulajdonsága, hogy pillanatok alatt lecsillapítja a felborzolt idegeket, és csökkenti a stresszt.

Tisztítja a gondolatokat és szépít

Alla Csajkovszkaja szerint a szél nemcsak fizikalag, hanem lelkileg is hat ránk. A friss szellő tisztítja a gondolatainkat, segít megszabadulni a felgyülemlett feszültségtől. A szél energiát közvetít, mozgásba hozza az érzelmeket, új lendületet ad a fáradt léleknek. Az erősebb szél pedig – ha nem félelmet kelt – segíthet az elengedésben: mintha kifújná belőlünk a negatív érzéseket, szorongásokat. Bevallom, eddig a szélre csak mint természeti jelenségre figyeltem. Legközelebb odatartom az arcom – miután kiderítettem, merről fúj a szél –, és kipróbálom a szélterápiát. Nagy bajt nem okozhat!

Szeretettel: Judit

Endrei Judit többi írását ide kattintva tudod elolvasni.

Sztár