Az előző években a lila és a rózsaszín volt a népszerű, idén azonban szerencsére nem lesz ennyire vad a trend: a kellemesebb natúr és földszínek, illetve a fehér és az ezüst az irányvonal az ünnepi dekorációkban. Sőt, egyre nagyobb divatja van a kézzel, otthon készített díszeknek is, amiket nem is olyan bonyolult jól csinálni, mint ahogy az elsőre tűnik.
Budán, a Szirom Sziget virágboltban minden évben figyelünk az aktualitásokra, de a hagyományokról sem feledkezünk meg. Ugyan látjuk, hogyan alakul a világban az ízlés, de az igazság az, hogy a legtöbben még mindig a klasszikus színeket és formákat keresik.
Az idei fehér-ezüst kombináció hosszú évek óta az első olyan, amit valóban bártan merek ajánlani bármilyen lakásba és szinte bármilyen más dekorációhoz.
Amire szükségünk lesz:
- 20 vagy 25 centiméteres mohakoszorú-alap
- nobilis vagy nordmann fenyőágak
- ragasztópisztoly
- erős drót vagy gyertyabeszúró, spulnis drót
- cseppmentes gyertya
- fehér és natúr termések, tobozok, gömbök, csillámos fehér és ezüst habgömbök, szalag
- tetszés szerint más díszek, figurák
Mit jelképeznek
Ha a négy gyertya nem egyforma színű, úgy helyezzük fel őket a koszorúra, hogy az egyik legyen a többitől különböző, amit advent harmadik vasárnapján gyújtunk majd meg. Hagyományosan három lila és egy rózsaszín gyertya adja a koszorú ékét.
Az első gyertya a hit jelképe: Ádámot és Évát szimbolizálja, akiknek Isten elsőként ígérte meg a megváltást.
A második gyertya a remény jelképe: a zsidó népet szimbolizálja, akiknek Isten megígérte, hogy közülük való lesz a Messiás.
A harmadik, rózsaszínű gyertya az öröm és a boldogság jelképe: Szűz Máriát szimbolizálja, aki megszülte Jézust.
A negyedik gyertya a szeretet jelképe: Keresztelő Szent Jánost szimbolizálja, aki Jézus közelgő eljöveteléről és a bűnbánatról prédikált a népnek.
Képek: Ambrus Marcsi