Tépjük szét!
Ha valami nyomasztó vagy fájdalmas emléktől képtelenek vagyunk megszabadulni, akkor írjuk fel minden rossz gondolatunkat egy papírra, azt alaposan gyűrjük össze, égessük el, vagy tépjük szét. Már attól megkönnyebbülünk, hogy kiírjuk magunkból a sok rosszat.
Dobáljunk!
Levezethetjük a stresszt rongylabdák, vagy akár felgömbölyített zokni gombócokkal. Ezekkel dobáljuk meg tiszta erőből a felállított, üres üdítős dobozokat.
Stresszoldó üvöltés
Ha túl sokat nyelünk főnökünktől, szüleinktől vagy párunktól, és úgy próbáljuk kerülni a konfliktust, hogy nem szólunk vissza, akkor keressünk egy olyan helyet, ahol senkit nem zavarunk, és ordítsuk ki magunkból a fájdalmat vagy a dühöt!
Sírjuk ki magunkat!
Megkönnyebbülünk, ha alaposan kisírjuk magunkat. Azokban a könnyekben, amelyeket gondunkban-bánatunkban vagy éppenséggel meghatottságunkban hullatunk, a kutatók hormonokat is felfedeztek. A boldogsághormonnak nevezett endorfin leucin-encefalin a morfiumhoz hasonlít, fájdalomcsillapító ereje mellett kedélyállapotunkat és étvágyunkat is befolyásolja. A kicsorduló könny hormontartalma bizonyítja, hogy a szervezet már beindította öngyógyító tevékenységét.
Zöld-kúra
A kertészkedés nyugtatólag hat a lelkünkre, csakúgy, mint minden természetben végzett tevékenység. A virágok, a fák, az alkotás megnyugtat minket, mint ahogy már önmagában a zöld szín is.
Mély levegő
Vegyünk jó mély levegőt, ásítsunk! Az oxigénellátás fokozása mindenkor az egyik leggyorsabb megoldás!
Zárjuk papírzacskóba!
Ha olyan valakire vagyunk dühösek, akiknek nem olvashatunk be, akkor kiabáljuk bele egy papírzacskóba, amit szívünk szerint a szemébe mondanánk, zárjuk be a zacskó száját, és dobjuk el olyan messzire, amennyire csak tudjuk.
Ciróka-maróka
Egy púderecsettel cirógassuk az arcunkat, nyakunkat, homlokunkat. Ettől biztosan megnyugszunk.
Énekeljünk!
Általában akkor éneklünk, ha jó kedvünk van. Fordítsuk meg a dolgot! Daloljunk, és meglátjuk, sokkal vidámabbak, felszabadultabbak leszünk! Ugyanez igaz a mosolygásra!
Verjük a mellünket!
A mellkasunk közepén, a csecsemőmirigynél óvatosan ütögessünk a jobb öklünkkel húszszor. Ez egy ősi nyugtató, stresszoldó gyakorlat.
Elkészülni, vigyázz, rajt!
A futás, vagy bármilyen intenzív sport feledteti velünk a gondokat, felpezsdíti a vérkeringésünket, melynek hatására szinte azonnal jobban leszünk.
A szeretet körül vesz!
Találkozzunk a barátainkkal, családtagjainkkal, olyanokkal, akik tényleg szeretnek minket, és akiknek a közelségük nyugtatólag hat ránk. Beszéljünk ki magunkból mindent őszintén!
Tartsunk háziállatot!
Bizonyított tény, hogy az állatok közelsége jó hatással van a lelkünkre, hangulatunkra. Ráadásul, ha befogadunk egy kutyát az életünkbe, akkor kötelező lesz nagyokat sétálnunk, ami duplán stresszűző hatású.
Ne görcsöljünk!
Ha stresszesek, idegesek vagyunk, akkor akaratlanul is megfeszítjük a vállunkat és a nyakunkat, ami egy idő után görcsbe rándul. Ettől úgy szabadulhatunk meg, ha felállunk, a karunkat leengedjük magunk mellé, ökölbe szorítjuk a kezünket, felhúzzuk a vállainkat, hátrahajtjuk a fejünket, és görgetjük jobbra-balra legalább fél percig. Ez a természetes masszázsa meglágyítja a csomókat, szétoszlatja a kalcium-lerakódásokat és felszabadítja az energiát.
Gyerekeskedjünk!
Csináljunk néha haszontalan dolgokat! Ez az egyik legjobb módszer a jobb agyféltekünk beindítására és így a két agyféltekünk kiegyensúlyozására. Vegyünk fel egy bolondos ruhadarabot vagy kiegészítőt, dobáljunk kavicsot a vízbe, vagy ugróiskolázzunk.
Fotó: Pexels