Lélek Uncategorized

A férfi füllentés 12 jele: ha ezekre figyel, könnyen lebuktathatja a párját

A férfiak többsége bizony gyakran füllent, hogy így kerülje el a konfliktusokat párjával vagy éppen csak hiúságból, esetleg érdekből. Ám ahogy Pinocchionak is megnőtt az orra, amikor lódított, úgy rajtuk is számtalan árulkodó jelet fedezhetünk fel.

Szokatlan gesztusok

A hazugságot gyakran kísérik olyan önkéntelen gesztusok, mozdulatok, amelyek számunkra az újdonság erejével hatnak. Ilyen például, ha az állát vagy a szemöldökét dörzsöli, játszik a hajával.

Szemrebbenés nélkül…

Nem hiába mondják, hogy a szem a lélek tükre. A látószerv ugyanis a legjobb hazugságvizsgáló berendezés. Ha egy férfi füllent, vagy nem egészen úgy mesél el egy történetet, ahogy az valójában volt, akkor vagy egyáltalán nem mer a szemünkbe nézni, vagy természetellenesen sokat pislog, esetleg hunyorog vagy gyakran félrenéz. Aki szemrebbenés nélkül tud hazudni, az már nagyon profi!

Nincs összehangolva

A füllentőknél könnyen megfigyelhető, hogy a testmozgásuk és az arckifejezésük időben eltolódik. Tegyük fel, hogy dühében felpattan ülő helyzetből, de az arca csak egy-két másodperc múlva tükrözi a mérgét.

Sok a duma

Aki nem mond igazat, az általában már előre felkészül arra, hogy mit is fog mondani. Éppen ezért a beszámolója túlságosan részletes, gyorsabban beszél, mint máskor.

Ez most mosoly akar lenni?

Ha egy férfi lódít, akkor nem természetesek a gesztusai, a mosolya sem az, vagyis gyakran például a szemei nem, csak a szája mosolyog. Lehet, hogy ez nem túl feltűnő, de gyakran észrevehető, hogy valami furcsa.

Amikor takargatnivalója van…

Aki nem mond igazat, az gyakran teszi a kezét a szája elé. Ilyenkor tudat alatt az munkálkodik, hogy ha kevésbé érthető, amit mond, akkor az olyan mintha nem is mondaná igazán. Ilyenkor lehet, hogy csak alig észrevehetően érinti meg az ajka környékét.

Jobb, ha leülsz…

A hazugság kényelmetlensége gyakran arra kényszeríti a hazudó férfit, hogy amennyire csak lehet elkerüljön minket, hiszen – képletesen szólva – szabadulni szeretne ebből a helyzetből. Tehát ha mi leülünk, akkor ő feláll, átsétál egy másik helyiségbe, vagy csak egészen egyszerűen hátat fordít nekünk. Az is gyakori jel, hogy éppen csak a fejét fordítja oldalra kissé, vagy a testét is, abban a tudatalatti reményben, hogy így elkerüli a szembesülést.

Kissé merevnek tűnik

A merev, kimért póz nagyon jellemző a hazudóra. Ilyenkor szemmel látható, ahogy szenved, kényelmetlenül érzi magát.

Zsebre tett kéz

Szembetűnő védekezés, ha valaki zsebre teszi a kezét, hogy nehogy a gesztusai elárulják. Éppen ugyanennyire átlátszó, ha valaki összefonja a karját, mintha csak egy pajzs lenne előtte.

Túlzott védekezés

Ha egy férfi hazudik, akkor már a legelején elhatározza, hogy bármi történik, ő kitart a hazugsága mellett. Erre annyira hergelik magukat, hogy szinte azonnal túlzott védekezésbe kezd. Jellemzően maga felé mutat, és a gesztusai is maga felé irányulnak. Sokkal valószínűbb, hogy igazat mond az, aki inkább támadásba lendül.

Most jut eszembe!

Az sem ritka, hogy a beszélgetés közben egy szempillantás alatt mintaférj válik belőle, és hirtelen nekiáll megcsinálni, esetleg elintézni olyan „halaszthatatlan” feladatokat, amelyek az elmúlt hónapokban valahogy nem voltak sürgősek.

Láthatatlan vagyok

Lehet, hogy igyekszik védőpajzsot képezni maga előtt, amit nem csak a végtagjaival tehet. Jelképes barikád, ha egy tárgyat, csészét, könyvet vesz a kezébe, de az is, ha asztal mögé ül vagy egy bútor mögé áll.

 

Fotó: Unsplash