A legtöbb otthoni elektromos készülékünk általában több funkcióval rendelkezik, mint amennyit általában kihasználunk belőlük. Általában nem olvassuk el a használati utasítást, és így sok titkot elszalasztunk a felhasználási módokról, amelyeket pedig tudnak. De ne aggódjon, mert itt összeszedtük önnek, hogy hogyan adhat a mosógépének kettős felhasználási lehetőséget.
Titkos gomb a mosógépen
Van ugyanis a mosógépnek egy titkos gombja, ami lehetővé teszi, hogy tulajdonképpen szárítógépként is használhassuk. A trükk, amit javasolni fogunk, nagyon egyszerű: a mosási ciklus végén vegye ki a ruhákat, és helyezzen egy száraz törölközőt a dobba. Ezután tegye vissza a ruhákat, és nyomja meg a centrifugálás gombot maximális erősségen. Ezzel a művelettel elérheti, hogy a ruhák könnyedén eltüntessék a nedvesség nagy részét. A ruhák nem lesznek teljesen szárazak, de alig maradnak nyoma nedvességnek, így a szárítás sokkal könnyebb és gyorsabb lesz.
A mosógépnek is kell a száradás
Használat után töröljük át az ajtó peremét és a gumitömítést. Majd hagyjuk is nyitva az ajtót. Ezzel megelőzhető, hogy bennmaradt nedvesség miatt penész, ezáltal pedig kellemetlen szagok alakuljanak ki a gépünkben.
Mivel egy idő után a mosószer és az öblítő lerakódást képezhet az adagolórekeszben, ezt az alkatrészt is ajánlott rendszeres időközönként folyóvízzel takarítani. Makacsabb szennyeződés esetén egy fogkefét bevetve tisztítsuk.
Általában a mosógépek elülső oldalán, alul, jobb vagy bal oldalon helyezkedik el egy titokzatos kis ajtó. Ezt kinyitva férünk hozzá a vízleeresztő szivattyú szűrőjéhez. Ez gyűjti össze a ruhákból a dobba kerülő kisebb tárgyakat. Például leszakadt gombokat, aprópénzt, hajcsatokat, stb.. Így rendszeresen ellenőrizni, tisztítani kell. Fontos, hogy csak azután kezdjünk neki, hogy a mosógép végzett a programmal. Ellenkező esetben könnyen eláraszthatjuk a fürdőszobát, mosókonyhát, rosszabb esetben forró vízzel. Némi víz így is marad a szűrőben, ezt a leeresztő csövön keresztül kell leengedni. Ezt követően lehet kitekerni a szűrőt és eltávolítani belőle a nem oda való tárgyakat.
Ha kemény víz folyik a csapból – márpedig Magyarország területének jelentős részén ez a helyzet –, akkor fontos, hogy a vízbevezető szelep szűrőjét is rendszeresen ellenőrizzük, tisztítsuk, mert ezt eltömíthetik a vízből kiváló ásványi anyagok, akadályozva ezzel a mosógép működését.
Fotó: gettyimages