Riport

77 Angyalka dolgozik lapkiadónknál: hátrányos helyzetű gyerekeken segített az összefogás

A Babtista Szeretszolgálattal és a Máltai Szeretetszolgálattal közösen 77 hátrányos helyzetű, átmeneti otthonban élő gyermek karácsonyát tettük szebbé.

A Meglepetést és a Meglepetés.hu-t is kiadó lapkiadónknál, a Central Médiacsoport Zrt.-nél nemcsak az olvasók tájékoztatására, hanem a jótékonykodásra is nagy hangsúlyt fektetünk. Nyáron a mensturációs szegénységben élő fiatalokon segítettünk, de rendszeresen gyűjtünk iskolai- és tanszereket is, hogy mindenki egyenlő eséllyel indulhasson a tanulásban. Karácsony előtt pedig ismét csak a gyermekek kerültek a középpontba.

77 Angyalka segített

Már ősszel jelentkezhettek a kollégáink angyalkának, akik a Babtista és a Máltai Szeretetszolgálattal közösen segíthettek. A legjobb helyre, hátrányos helyzetű, családok átmeneti otthonában élő gyermekekért dolgoztunk, hogy nekik is kerüljön ajándék a fa alá. Ezek a kicsik a családjukkal élnek ezekben az otthonokban, az év legszebb ünnepét is az otthonok falai közt töltik majd.

A jelentkezés után heteket kellett várnunk, mire megkaptuk az apró, gyöngy betűkkel írt legfontosabb leveleket, vagyis a listát, hogy mire vágynak a gyerekek.

Nem mondjuk, a kusza gyerekekírást néha nehéz volt megfejteni. De a kollégák minden esteben összedugták a fejüket és talán a végére le is diplomázak kódfejtésből. Hogy biztosan olyat tudjanak adni, amire szüksége van a kicsiknek. A legfiatalabb „levélírónk” alig pár hónapos baba volt, aki az édesanyja segítségével írt az Angyalkáknak. A legidősebb pedig 17 éves kamasz.

Aztán már csak a „feladat” legnemesebb része volt hátra: beszerezni azokat az ajándékokat, aminek a legjobban fognak örülni.

10 Fotó megtekintése

77 Angyalka dolgozik lapkiadónknál: hátrányos helyzetű gyerekeken segített az összefogás

Gyűltek a hatalmas dobozok

Aztán már csak egy feladat maradt. A recepción napokig gyűltek a szépen csomagolt, hatalmas dobozok, amiket aztán kiszállítuttunk a két szeretszolgálathoz.

Fotó: Angyalkák