Néhány optikai trükknek köszönhetően elérhetjük, hogy vékonyabbnak tűnjünk, amikor önbarnítót használunk. Ugyanis a sötét és világos bőrfelületek kontrasztja miatt elterelődik a figyelem bizonyos területekről. Csupán az a lényeg, hogy a megfelelő helyre fújjuk vagy kenjük a kencéket!
- Hogyan válasszunk? Ne akarjunk azonnal bronzbarnák lenni, elsőként olyan önbarnítót válasszunk, ami csupán egy árnyalattal tér el a saját testszínünktől. Ha nagyon fehér a bőrünk, akkor szavazzunk inkább a színezett testápolókra, ami körülbelül 2-3 használat után fejti ki a kívánt hatást. Ha száraz a bőrünk, akkor a krémes változatok a nyerők, ha viszont normál, esetleg zsíros, akkor kísérletezzünk a spray- vagy kendőváltozattal.
- Tökéletes alapok: Minél jobban előkészítjük a bőrünket, annál tartósabb lesz a barnítás, és nem lesz foltos. Ehhez nem kell mást tennünk, mint alaposan leradírozni az egész testünket. A térdre és a könyökre fordítsunk különös figyelmet, mert ezek szárazabb részek. Radírozás után langyos bő vízzel zuhanyozzunk le, majd kenjük be magunkat hidratálóval, miután a krém teljesen beszívódott és száraz a testünk, akkor nekikezdhetünk az önbarnításnak.
- Számít az irány: Gondoljunk csak arra, amikor egy sima testápolót vagy naptejet használunk, és először a felsőtestünket kenjük be. Ugye milyen rossz, ahogy a hasunkon kissé összeáll a krém, ahogy lehajolunk a lábunkhoz? Éppen ezért az önbarnítóval még jobban kell vigyázni, és alulról kell haladni felfelé, hogy a karokkal fejezzük be a műveletet, mert így elkerülhetjük a kínos foltokat. Emellett körkörös, enyhe simító mozdulatokkal csináljuk, hogy valóban mindenhova jusson a kencéből.
- Egy folt sem maradhat: Sokan kifelejtenek néhány fontos testrészt, amikor bekenik a testüket. Ilyen a nyak hátsó része, a hónalj körüli terület, a kar- és térdhajlat, a lapocka, a lábfej. Pedig barnításnál ezekre is nagyon oda kell figyelni, hogy ne úgy nézzünk ki a végén, mintha egy fura kezeslábast viselnénk.
- Az arcra csak könnyedén: Az arcra lehetőleg barnító sprayt vagy kendőt használjunk, mert ezekkel garantált, hogy egy négyzetmilliméter sem marad ki. Ha krémet használunk, akkor először egy mogyoró nagyságot tegyünk az ujjunkra, és először az orrnyeregtől, a homloktól és az álltól kifelé haladva vigyük fel. A hajvonalat, a füleket és az állat se hagyjuk ki, hogy ne legyen maszkszerű a hatás. Ha sminkszivaccsal dolgozunk, akkor még egyenletesebben tudjuk felvinni.
- Hogyan korrigáljunk? Akármilyen alaposak voltunk, könnyen lehet, hogy mégis kialakul egy-egy folt. Ugyanis ahol szárazabb a bőrünk, ott jobban beszívódik a barnító, és sötétebb lesz. Ilyenkor nem érdemes elkezdeni kaparászni magunkat. Ha tehetjük, menjünk el szaunába, és egy dörzskesztyűvel próbáljunk halványítani. Vagy pedig keverjünk össze kevés szódabikarbónát citromlével, és néhány percig hagyjuk hatni a bőrön. Ám a sima arclemosó vagy tonik is sokat segíthet.
TIPP
Maximum vékony gumikesztyűt használjunk a barnításhoz, mert akkor tudjuk minden porcikánkat bekenni, ha a teljes kezünket használjuk. Amikor kesztyű nélkül dolgozzuk be a bőrbe, utána egyből mossunk kezet, hogy a tenyerünk ne sárguljon be.
Így csinálja
Tónusos karok
Sokan azért nem szeretnek ujjatlan felsőket viselni, mert nem tartják elég feszesnek a karjukat, pedig ezen könnyen lehet segíteni. A tükör előtt állva feszítsük meg a bicepszünket, így láthatóvá válik, hol rejtőznek
az izmok. A muszklik alatti területet kell rézsútosan bekenni önbarnítóval, hogy tónusosabbnak tűnjön a felkar.
Kidolgozott has
A legtöbben a hasunkkal küzdünk, hiszen ezt a területet a legnehezebb formálni, ám egy kevés barnító spray vagy krém javíthat a helyzeten. Próbáljunk meg ráfeszíteni, és oldalt, az izomzat mentén hangsúlyozzunk egy sötétebb kencével.
Vékony combok
Hosszú, karcsú lábak? Nem álom többé! A combunk külső és belső részét kell bekennünk enyhén rézs-
útosan, míg a kimaradt bőrfelületet valamilyen csillámló testápolóval fedjük be. Így a fényes és sötét területek kontrasztja miatt vékonyabbnak tűnünk.
Fotó: archív