Szépség

Az illat öltöztet: így válasszon téli parfümöt az alkalomhoz igazítva

A jól megválasztott parfüm csodás kiegészítője lehet az öltözékünknek, de hat a hangulatunkra és a magabiztosságunkra is. Megmutatjuk a szezon legkülönlegesebb újdonságait.

Míg nyáron a legtöbben könnyedebb, virágos vagy enyhén citrusos, esetleg üde, púderes parfümöt viselünk, télen gyakrabban választunk intenzívebb, mélyebb, melengetőbb vagy akár érzékibb típusú illatot. Persze ez egyáltalán nem kötelező érvényű szabály. Nem muszáj lecserélnünk a kedvencünket. De ha egy kicsit jobban odafigyelünk arra, mi esik jól, mit érzünk kellemesebbnek, komfortosabbnak a hideg, vastag ruhákba burkolózós időszakban, lehet, hogy valóban kedvünkre való a váltás.

Körülnézhetünk a régebbi, egy ideje már nem használt illataink között. De egy egészen új üveggel is meglephetjük magunkat. Vagy finoman jelezhetjük annak, akiről tudjuk, hogy ajándékot keres számunkra a közelgő karácsonyra, hogy mire vágyunk.

Megkeresni a telitalálatot

Egy jó parfümre tekinthetünk hosszú távú befektetésként. A szeretett illat, ha jól használjuk, hónapokon, akár éveken át segíthet abban, hogy magabiztosabbnak, határozottabbnak, összeszedettebbnek, üdébbnek, csinosabbnak vagy akár csábítóbbnak érezhessük magunkat.

A választásnál érdemes figyelembe venni az alábbiakat:

✔ Leírás alapján csak az keressen parfümöt, aki már jól ismeri, milyen illatjegyeket szeret magán érezni.

✔ A legjobb személyes kipróbálás alapján vásárolni, és nem illatpapírra, hanem a bőrre fújva.

✔ Még jobb, ha hagyunk egy kis időt az illatnak, hogy megérezhessük, hogyan alakul át egy-két óra alatt a bőrünkön. Így kapjuk azt az élményt, amit valóban érezni fogunk.

✔ Ha a csuklónkra fújjuk az illatot, utána ne dörgöljük össze a két kezünket.

✔ Egyszerre maximum 3-4 illatot teszteljünk a bőrünkön. Többet felesleges, nem fogjuk érezni az apró különbségeket.

Használjuk rétegesen!

Télen van néhány extra parfümszabály és tipp, ami jól jöhet, hogy az illatunk tartós legyen, de ne túlzó vagy tolakodó.

• Figyeljünk arra, hogy ne essünk túlzásba a mennyiséggel. Lehet, hogy a bőrünkre fújt parfüm a sál, kabát, pulóver alatt alig érződik, de ha egy fűtött helyiségben lekerülnek a meleg ruhadarabok, bizony sok lehet, émelyítőnek tűnhet a bennünket körüllengő illatfelhő.

• A kinti hideg és a benti száraz, fűtött levegő sokunk bőrét kiszárítja, és a dehidratált bőrön kevésbé tartós az illat, sőt akár másmilyennek is érződhet, mint egyébként. Ne feledkezzünk meg a testápoló használatáról!

• Ez egy jó időszak az illatrétegezés kipróbálására: a reggel feltett parfümöt délutáni, esti programra frissíthetjük egy másik kedvenccel, így egy egészen új, különleges kombinációt kaphatunk.

Fotó: gettyimages

Címkék: