24 órás viselet – vajon egészséges?
Sok nő melltartó nélkül kényelmetlenül érzi magát, ezért szinte egész nap, sőt, éjszaka is viseli. Ennek hátterében egyéni okok állnak: van, aki túlságosan meztelennek érzi magát nélküle, más pedig úgy gondolja, hogy ezzel megelőzhető a mell megereszkedése.

Ez is érdekelhet
Ez történik, ha melltartóban alszol
Pedig ennek épp az ellenkezője lehet igaz. A melltartó állandó viselése hosszú távon elősegítheti a mell megereszkedését.
- Fájdalmas duzzanatok
A merevítős melltartó szorosan fekszik fel a testre, és idővel ez nemcsak kényelmetlen, hanem akadályozhatja a nyirokfolyadék áramlását is. Ez azt jelenti, hogy a szervezet nehezebben tudja elszállítani a méreganyagokat. Ennek következménye fájdalmas duzzanat vagy elszíneződés lehet a mell területén – kellemetlen és veszélyes! - A túl szoros melltartó gyengíti a kötőszövetet
Itt az ideje elfelejteni a „melltartó megakadályozza a megereszkedést” mítoszt. Ha a mell mindig külső támaszt kap, a kötőszövet nem dolgozik, nem erősödik. Csak akkor erősödik, ha a mell szabadon mozoghat és magát tartja. Így a melltartó, ami elvileg feszes dekoltázst ígér, pont az ellenkezőjét érheti el: ernyedt, tónustalan melleket. És ami még rosszabb: striák kialakulásához is vezethet! - Rosszabb alvás
Elsőre talán nem tűnik vészesnek, de belegondolva teljesen ésszerű: ki akar merevítős, szoros ruhadarabban aludni? A melltartó szorít, zavarja a természetes alvási mozgásokat. Tudományosan is bizonyított, hogy minél kevesebb ruhát viselünk éjszaka, annál pihentetőbb az alvásunk.
A méret is számít
Az sem mindegy, hogy napközben milyen melltartót viselsz. A nem megfelelő melltartóméret sok kellemetlenséget okozhat, különösen nagyobb keblek esetén. A helytelen méret viselése fejfájáshoz, hátfájáshoz és általános testtartási problémákhoz vezethet. „Ez különösen akkor jelent gondot, ha a melltartó túl szűk, mivel ez korlátozhatja a bordakosár és a mellkas mozgását” – magyarázza dr. Winnie Yu fizikoterapeuta.
„Ha a mellkasnak csökken a tágulási képessége, ez azt is eredményezheti, hogy minden egyes lélegzetvételkor kevesebb levegő áramlik a tüdőbe, mint kellene, ami megfoszthatja az agyat az elegendő oxigéntől, és fejfájást, migrént okozhat.”
Forrás: bunte
Fotó: pexels