Az egyre inkább elterjed a köztudatban, hogy nem mindegy, hol van az ágyunk, hiszen a Hartmann-zónák, vagy éppen a vízerek hosszú távon komoly egészségügyi problémákat okozhatnak. Ezek a földsugárzások azonban nem állnak meg otthonunk kapujánál, hanem a munkahelyünkön is gondot jelenthetnek.
Fáradt vagy izgága
Ha elég nyitott a kollektíva, hívhatunk szakembert, hogy rézpálcával mérje be ezeket a földsugárzásokat.
„Ha nem megfelelő helyen ülünk a munkahelyünkön, az kezdetben enyhébb tünetekkel jelentkezhet” – mondja a szakértő.
„Van, aki fáradt lesz, képtelen aktívan dolgozni, míg mások éppen izgágaságuk miatt nem haladnak a feladataikkal. Nekik állandóan fel kell állniuk a helyükről, mert érzik, hogy nem jó ott nekik. Ugyanez egyébként az iskolai osztályokban is megfigyelhető; vannak gyerekek, akik elalszanak az órán, míg mások folyton izegnek-mozognak. Nekik valószínűleg nem jó helyen van a székük.”
A földsugárzások hosszú távon azonban nemcsak a viselkedésünkben, de a szervezetünkben is elváltozásokat okoznak. Lehet, hogy kezdetben gyulladások jelentkeznek, ám ha időben nem teszünk valamit, sajnos akár komoly betegségek is megjelenhetnek.
A magasban is hatnak
De mik is ezek a hatások, és hogyan lehet őket kiküszöbölni?
A vízerek olyanok, mint a föld felszínén futó patakok, erecskék, csak éppen ezek láthatatlanul, a föld alatt teszik meg útjukat. Magukba szívnak nagyon sok rezgést és energiát, és a sugárzása problémát okozhat az emberi szervezetben. Érdekes, de a mesterséges vízerek – például a padlófűtés csövei vagy a vízvezetékek – is gondot jelenthetnek. A Hartmann-zónák szabályos sugárzások, éppen ezért könnyű őket kimérni. Általában észak-dél, kelet-nyugat irányban találhatóak, 30-40 centiméter szélesek és körülbelül két és fél méterenként ismétlődnek.
„Úgy kell elképzelni, mint egy nagy négyzetrácsot, ám a hatása nemcsak a föld közelében, hanem akár egy 10 emelet épület legtetején is érezhető. Éppen ezért, aki irodaházban dolgozik, nem legyinthet a földsugárzásokra, mert ugyanúgy érinti.”
Az elmúlt tíz évben még egy komoly veszélynek vagyunk kitéve a munkahelyünkön, ez pedig az elektroszmog. Nemcsak az elektromos berendezések, a mobilhálózatok vagy éppen a nagyfeszültségű vezetékek adják, de például a metró vagy a villamos is. Márpedig ezek a hatások nap, mint nap érik a nagyvárosban munkába igyekvőket.
Megbetegít a rossz hangulat
Talán meglepő, de egy munkahelyhez ugyanúgy kötődhetnek pozitív és negatív energiák, mint valakinek az otthonához.
„Lehetnek az épületben például szellemek, de – főleg, ahol sok nő dolgozik együtt -, gyakori a szemmel verés is. Mindig van egy egyedi légkör, amelyet a több ember együtt alkot. Ez lehet jó, vagy éppen nagyon rossz, akik érzékenyek, megérzik, míg mások észre sem veszik.
Az viszont biztos, hogy a szervezet észleli ezeket az energiákat, és igyekszik leküzdeni a negatív hatásokat, amellyel viszont az immunrendszer gyengül és hajlamosabbak leszünk a megbetegedésekre.”
Az emberi test, a psziché egyértelmű jeleket küld: ha jól érezzük magunkat a munkahelyünkön, nem kell aggódnunk, valószínűleg jó energiák között dolgozunk nap, mint nap. Viszont, ha kellemetlen tüneteket tapasztalunk magunkon, akkor érdemes tenni valamit.
„Első körben, ha lehetséges, kezdjük el a székeket, asztalokat máshová helyezni. Érezni fogjuk, hogy hol jobbak az energiák. Ha erre nincs lehetőség, próbálkozhatunk azzal, hogy birkabőrt teszünk a szék alá, ezt azonban hetente szellőztetni, tisztítani kell, hogy ellássa a feladatát. Én leggyakrabban papírból készítek piramist, és ezt ragasztom a szék aljára, csúccsal lefelé. Ez az ősi szimbólum képes arra, hogy a káros sugárzásokat is kiszűrje.”
Kaptár a Hartmann-zónában
Érdekes módon az állatokra is különböző hatással vannak a földsugárzások. A macskák például kimondottan szeretik a vízerek energiáit, a méhek pedig több mézet gyűjtenek, ha kaptárjuk Hartmann-zónában van.
A lovak, a tehenek vagy éppen a disznók viszont kimondottan rosszul érzik magukat a földsugárzásokban. Régen, amikor egy ház megépült, a kutyát beengedték, és lesték, hová fekszik le. Oda tették az ágyat, ugyanis az ebek nem kedvelik a földsugárzásokat, és biztosan olyan helyre heverednek le, ahol nincs ilyen.
Fotó: pexels