Vannak, akik úgy tartják, hogy éjjel jobb, ha levegőzni hagyjuk a bőrt, és nem kell semmilyen krémmel kezelni. Lapunk kozmetikus szakértője azonban nem osztja ezt a nézetet.
– Aranyszabály, hogy este meg kell tisztítanunk a bőrünket, ám ha a bőrfelületről lekerülnek a szennyeződések, és vele együtt a zsírréteg is, akkor azt hidratálni kell – magyarázza Juhász Klári kozmetikus mester, tanár.
– Emiatt nem szabad elhagyni az esti krémezést. És ez nemcsak a zsírhiányos bőrre igaz, de a zsírosra is, mivel utóbbi úgy érzékeli, hogy mivel védtelen, el kell kezdenie faggyút termelni, és a végeredmény még fényesebb, vastagabb bőr lesz.
Jöhetnek a gazdagabb krémek
Lefekvéskor használhatunk testesebb, gazdagabb krémeket, hiszen 6-8 óra alatt a bőr beszívja, illetve akár zsíros bőrre is alkalmazható olajokat, például jojobát, tökmagot, avokádót vagy akár B-vitaminban gazdag búzacsírát.
– Az esti arcápolási rutinunkba – főleg az őszi-téli időszakban – beépíthetünk olajos szérumokat is éjszakára, de ha száraz a bőrünk, ezt akár a melegebb időben is megtehetjük. Erre kerülhet fel egy testesebb krém, vagy egy olyan pakolás, amely egész éjszaka a bőrünkön maradhat.
Lemossam reggel?
Az, hogy reggel el kell-e távolítani az éjszakai krémünket, a bőrünk állapotától függ.
– Ha rendszeresen ápoljuk, hidratáljuk, és nem vízhiányos, akkor nem biztos, hogy mindent magába szív, és reggel letisztíthatjuk.
A bőrnek is idő kell
Éjjel – akárcsak a többi szervünk –, a bőr nyugalmi állapotba kerül, ez a regenerálódás időszaka, ugyanakkor megkapja az időt, hogy gazdagabb krémeket is magába szívjon.
– Nem véletlen, hogy a cégek külön kínálnak nappali és éjszakai termékeket. Sokan úgy gondolják, hogy a nappali krém tökéletesen megfelel az esti szépségrituáléban is, pedig ez nem így van. Semmiképpen ne vigyünk fel olyan nappali krémet, amely SPF 15-ös vagy annál magasabb fényvédelemmel van ellátva, ugyanis ezek feleslegesen terhelik éjszaka a bőrünket, amikor éppen a pihenés lenne a feladata. Viszont éjszaka is remekül működnek azok a kozmetikumok, amelyekben Q10, E- vagy A vitamin van. A retinolt viszont hagyjuk meg inkább az őszi-téli hónapokra, mivel fényérzékenységet okozhat.
Kiemelt kép: GettyImages