A cukor és a fehérítő keveréke a leghatékonyabb folteltávolító, ami minden háztartásban hatékony tisztítószer lehet. A titkos trükk, amely minden foltot eltüntet.
Ha takarításról van szó, néha a szokásos, boltban kapható termékek nem elegendőek a nehéz területek szennyeződéseinek eltávolításához. De vannak trükkök, amelyek minden ilyen problémát megoldanak. Az egyik ilyen a cukor és a fehérítő keverése, ami nem várt eredményeket hozhat.
A keverék kiválóan eltávolítja a penészgombát a fehér ruhákról, így azok újszerűek lesznek. Ráadásul remek alternatíva, ha a hagyományos termékek nem elegendőek.
A trükk, ami megszabadít a szennyeződésektől
A cukor és a fehérítő kombinációja több szempontból is hatékony. A klór erős fertőtlenítő és fehérítőszer, amely elpusztítja a gombákat és a baktériumokat, és hatékonyan távolítja el a penészt a szövetekről. A cukor stabilizálószerként segít stabilizálni a keveréket.
Ahhoz, hogy nagyon hatékony keveréket kapjon, néhány egyszerű lépést kell követnie. Először is, egy nagy tálban keverjen el alaposan fél liter vizet egy csésze fehérítővel. Ezután adjon hozzá negyed csésze cukrot, és addig keverje, amíg teljesen fel nem oldódik.
A keveréket öntse egy szórófejes flakonba, és vigye fel az oldatot a penész által érintett területekre, majd hagyja rajta néhány órán át. Az idő letelte után mossa ki a ruhákat a szokásos módon.
Kanapé takarítása
1. lépés: Előkészítés
Távolítsunk el minden díszpárnát és egyéb dekorációt a kanapéról, és amit ezek közül lehet mosógépben tisztítani, azt tegyük be a mosásba – ügyelve arra, hogy csakis a használati utasításban jelölt programot, illetve tisztítószert használjuk hozzá. A kanapé anyagából készült, nem eltávolítható huzatú párnákat úgy tisztítsuk tovább, mint a bútort.
2. lépés: Előtisztítás
Porszívózzuk ki alaposan: minden rést, hajlatot; ahová csak lehet, nyúljunk be – használjuk ehhez a porszívó speciális fejeit. Ha van háziállatunk, aki velünk pihenhet a kanapén, legyünk különösen alaposak, használjunk kefés fejet is az átporszívózáshoz. Ne hagyjuk ki a karfákat, a hátsó támlát, és ahol van gomb, redő, zipzár, ott még precízebben végezzük a porszívózást.
3. lépés: Gőzölés
Ezután jöhet egy alapos gőztisztítás – ehhez használhatunk speciális, textilhez való gőzölő eszközt, de a vasalónk gőzfunkciója is remek. Ilyenkor arra figyeljünk, hogy ne érintsük hozzá a vasalót a kárpithoz, tehát ne vasaljuk, csak annyira közelítsük meg, hogy a gőz átjárhassa. Ezzel elpusztíthatjuk a textilben lévő élősködőket, például poratkákat. Ha végeztünk, porszívózzuk át még egyszer a bútort.
4. lépés: Szagtalanítás
Nem „kötelező”, de nagyon hasznos teendő a bútorszövet szódabikarbónával történő szagsemlegesítése. Szórjuk be vele bőven a felületet – a karfát, a háttámlát se hagyjuk ki! Hagyjuk fent 30 percig, majd porszívózzuk össze.
5. lépés: Textilteszt
Mindjárt jön a vegyszeres tisztítás, de ezt még meg kell előznie a textilpróbának. Akár kézi erővel, akár kárpittisztító géppel dolgozunk, fontos, hogy ellenőrizzük, a választott tisztítószer nem teszi-e tönkre a huzatot. Egy kevéssé látható helyen teszteljük le, hogyan viselkedik a szer a textilen. (Ha van, a leírásból, a kezelési útmutatóból ellenőrizzük, milyen szert választhatunk.) Speciális foltot is el kell távolítani róla? Akkor a folttisztító vegyszert is próbáljuk ki egy eldugottabb helyen azelőtt, hogy nagy felületre vinnénk fel.
6. lépés: Folteltávolítás
Ha megvan a biztonságosan használható tisztítószer, menjünk rá először a foltokra. Kezeljük őket, hagyjuk fenn a szert a javasolt ideig, majd ennek lejártával távolítsuk el: töröljük át vízzel, porszívózzuk ki, itassuk fel papírtörlővel a használati utasítás szerint.
7. lépés: Teljes tisztítás
Most mehetünk rá a kanapéra a kárpittisztító géppel, vagy fújjuk be a választott tisztítószerrel, hogy átnedvesedjen a felület, de ne legyen túlságosan vizes. Ezután járjunk el a használati utasításban leírtak szerint: várjunk a megadott ideig, majd töröljük át a felületet, mikroszálas kendővel itassuk fel a felesleget, vagy száradás után porszívózzuk ki jó alaposan.
Nyáron, nyitott ablaknál hamar meg tud száradni a textil. Figyeljünk erre, csakis akkor vegyük újra használatba a kanapét! Tegyük vissza a huzatot, a párnákat, ha tökéletesen megszáradt!
Fotó: pexels