Otthon és Kert

Ide tegye a mikulásvirágot, hogy bőséges jólétet vonzzon be vele

A mikulásvirág szimbolikus ereje az aztékok és a maják őslakos csoportjainak hagyományaihoz nyúlik vissza.
mikulásvirág szerencse

A mikulásvirág Mexikóban és Közép-Amerikában őshonos. Ma már világszerte sok otthont díszít a karácsonyi ünnepek alatt élénkzöld és piros leveleivel. Szimbolikus ereje az aztékok és a maják őslakos csoportjainak hagyományaihoz nyúlik vissza, akik a tél folyamán ünnepelték e virág megjelenését gyönyörű piros színe miatt, de különösen a neki tulajdonított nagy gyógyhatása miatt.

A „parázsvirág”, ahogy az aztékok ismerték, leveleinek törésekor tejszerű fehér nedvet termel, amelyet az ősi kultúrák a szoptatós anyák mellén használtak, hogy növeljék az anyatejtermelést, és így jobban táplálják gyermekeiket. Másrészt a tisztaság és az új élet szimbóluma volt

A téli időszakban ezek a misszionáriusok a keresztény hit szerint Krisztus születésekor a betlehemi csillagot szimbolizáló mikulásvirágot és a karácsonyi kaktuszt használva jászolokat készítettek. Bár a virág sokáig sehol máshol nem volt megtalálható a világon, az évek során a karácsony nemzetközi szimbólumává vált.

Hová helyezzem el a mikulásvirágot?

Esztétikai vonzerején túl ez a növény a karácsonyi ünnepek idején nagyszerű energetikai eleme az otthonnak, amely a szükséges gondoskodással évről évre virágozhat.

Ha a sikert szeretné magához vonzani, helyezze a mikulásvirágot a ház délnyugati részébe. Így a levelek piros színe megerősíti a siker és a bőség szándékát a következő évre.

mikulásvirág szerencse

Ezzel szemben, ha valaki nagyobb jólétre törekszik saját maga és családtagjai számára, a mikulásvirág díszítheti a lakóház keleti szárnyát, egy ablak közelében, mivel karácsonykor erősíteni fogja a családi kötelékeket.

Ha a délnyugati részen helyezzük el a mikulásvirágot, akkor azt egy kerámiaasztalra kell helyezni, mivel ez segít az energiák jobb becsatornázásában és a szoros kötelékek megerősítésében ezen ünnepek alatt.

Fontos megjegyezni, hogy a mikulásvirág rendkívül érzékeny, ezért ne hagyjuk sarokban vagy olyan helyeken, ahol nem kap elég fényt, mivel a környezet bármilyen hirtelen változása miatt levelei gyorsan lepotyoghatnak.

A levélhullás okai

Mikulásvirág esetében a levélhullásnak több oka is lehet. Az első ilyen a túlöntö­zés. Szobahőmérsékleten ál­talában mindenki túlöntözi, pedig éppen annyi vízre van szüksége, hogy ne száradjon át a tőzeges földje. Soha ne álljon alatta a víz! Ha öntözés után mégis megjelenik a tálkájában a cserépből kicsorduló víz, azt öntsük le azonnal.

Amennyiben hagyjuk erősen kiszáradni a földjét, szintén eldobálja a leveleit. A növény ugyan bírja a száraz körülményeket, de csak alacsonyabb hőmérséklet mellett. Ezzel azonban óvatosan bánjunk, mert ez is oka lehet a lombhullásnak. Igazán 18–20 fok között érzi jól magát a mikulásvirág. Ha nagyon hűvös helyen tartjuk, akkor ugyan életben marad, de biztosan elhullajtja a leveleit. Hasonló a helyzet száraz, meleg helyiségben is.

Forrás

Fotó: gettyimages