Otthon és Kert

Elmarad a viaszvirág virágzása: 4 tipp, hogy mielőbb teljes pompába boruljon

Sokan sajnálják, hogy túlságosan kis cserépben van, átszőtte a gyökér a földlabdát, pedig nem kell. Ezt szereti, igényli.
viaszvirág ápolása

Mivel jár nekem ez az újság, rendszeresen elolvasom az ön cikkeit, és sok hasznos tanácsot találok bennük. Sőt, már írtam is önnek, és a válasza szerintem bevált. Most egy másik problémával fordulok önhöz. Kaptam egy viaszvirágot rokonoktól, akiknek több volt, és mindegyik szépen virágzott. Az enyém, mióta megkaptam, csak nő, de nem virágzik. Sőt, a levelei, amik eddig szép fényesek voltak, most fénytelenek lettek, és mintha kezdenének összezsugorodni. Nem tudom, mi lehet ennek az oka. Amikor kérdeztem, akitől kaptam, hogy miért nem virágzik, azt mondta, hogy csak ritkán, úgy kéthetente locsoljam, akkor biztosan fog. Én azelőtt hetente locsoltam – kérdezte korábban egy olvasónk.

Kiszel Péter okleveles kertészmérnök, a Meglepetés állandó szakértőjének válasza

A viaszvirág valójában egy igen könnyen tartható növény, csak az alapszabályokat kell betartani.

1. Sokan sajnálják, hogy túlságosan kis cserépben van, átszőtte a gyökér a földlabdát, pedig nem kell. Ezt szereti, igényli. Így nem lehet, illetve nagyon nehéz túlöntözni, és nem lép fel gyökérrothadás sem.

2. Télen elegendő számára a hűvös hely, 15-18 fokkal. Ilyenkor mérsékeljük az amúgy sem bőséges öntözését, mert könnyen berohadhat.

3. Virágozni általában az idősebb tövek szoktak, és azok is csak akkor, ha nem változtatjuk a növény helyét állandóan. A legjobb, ha egy világos, nem tűző napos helyet találunk számára, és itt tartjuk, amíg világ a világ.

4. Ha túl sok vizet kap, amellett, hogy berohad, hát inkább nő, mint virágzik, így nyugodtan tartsa be a kétheti egy öntözést.

Fotó: fotolia