Otthon és Kert

13 különleges virágos kirándulóhely itthon, amit nem hagyhatsz ki idén tavasszal

Ha kirándulni indulnál és szerelmese vagy a romantikus virágos helyszíneknek, akkor ezeket a parkokat, arborétumokat nem hagyhatod ki idén tavasszal. lenyűgöző látványban lesz részed.
rózsaszín magnólia

Tavasszal csodás módon ébred a természet. Rügyeznek a fák, virágot bontanak a növények, és egyre melegszik az idő. Ilyenkor sokan vágnak útnak, hogy felfedezzék hazánk csodás tájait, ugyanis számtalan különleges kert és park nyitja meg ilyenkor a kapuit. Adunk nektek most pár tippet, hova érdemes ellátogatni tavasszal, lássuk, melyek Magyarország legkülönlegesebb virágoskertjei!

Vácrátóti Nemzeti Botanikus Kert – Vácrátót

Az egyik leggyönyörűbb virágzásnak lehettek tanúi, ha tavasszal a Vácrátóti Nemzeti Botanikus kertbe látogattok. Tulipánok és nárciszok sokasága fogad majd benneteket egy igazán különleges helyszínen. Töltődjetek fel akár hétköznap, akár hétvégén ebben a páratlan környezetben!

Zirci Arborétum – Zirc

Az angolkert stílusban épült arborétum a Zirci Ciszterci Apátság közvetlen közelében található. Többnyire lombhullató fákat és fenyőket csodálhattok meg ezen a helyszínen, ám a parkban található halastó mellett számtalan dísznövény is virágzik ilyenkor tavasszal, ami mindenki számára különleges látványt nyújt.

Kámoni Arborétum – Szombathely

Nárciszok, tulipánfák, krókuszok, és aranyesőbokrok sokasága vár benneteket, ha tavasszal Szombathelyre látogattok. Gyönyörködjetek a meseszép virágzuhatagban és szívjátok magatokba a tavasz első illatjait!

Basa-kert – Babócsa

A babócsai Basa-kert 13 hektáron terül el, ahol csillagos nárciszokat, valamint őszi kikericseket nézhettek meg az év folyamán. Kora tavasztól késő őszig folyamatos a virágzás, minden időszakban szebbnél-szebb növényeket csodálhattok meg a hatalmas területen. A Somogy vármegye déli részén lévő virágoskert egy természetvédelmi terület része, így akár őzikékkel és nyuszikkal is találkozhattok, ha ide látogattok.

Vérszilva Fasor – Gyöngyöstarján

Filmbe illő szépségével csalogatja a fotósokat és a látogatókat a Gyöngyöstarjánban található vérszilva fasor. Minden tavasszal meseszép rózsaszínbe borul a falu bekötőútján található növények sokasága, amit a helybeliek gondoznak. Autózzatok végig ezen a különleges helyszínen és csodáljátok meg az illatos virágú fákat!

Cseresznyevirágzás – Nagykörű

Amikor az ember Nagykörűbe ér, azonnal szemet szúr neki, hogy itt bizony minden udvarban, minden utcán számtalan cseresznyefa található, ami áprilisban borul virágba. Ez jelzi a falubelieknek és a turistáknak a tavasz kezdetét, így szinte minden évben faöleléssel és fagyűző szertartással ünneplik a fák ébredését. 2023-ban április 15-én tartják a télűzést, érdemes kilátogatni ilyenkor a piacra, és beszerezni a helyi gazdák termékeit.

rózsaszín magnólia
13 különleges virágoskert itthon, amit nem hagyhatsz ki idén tavasszal

ELTE Füvészkert – Budapest

A Pál utcai fiúkból ismerős helyszín minden évben helyet ad a cseresznyevirágzást éltető Sakura ünnepnek. Ilyenkor minden ide látogató gyönyörködhet a különleges fák szépségében, valamint felfedezheti a japán kultúra érdekességeit, titkait. Látogassatok ki áprilisban ebbe a meseszerű kertbe és járjátok körbe a híres ösvényeken!

Városligeti Rózsakert – Budapest

A Millenium házának bejáratánál található egy különleges rózsakert, amit több mint 1500 tő tesz egyedivé. Az év bármely részében megnyugtató látványt nyújt, hiszen a rózsák mellett örökzöldek és egy Zsolnay-szökőkút teszi teljessé a képet. Pihenjetek meg egy séta után a parkban és gyönyörködjetek a különböző színű rózsák hadában!

Kőrőshegyi Tulipánszüret – Kőröshegy

Minden évben egyre több ember látogat el áprilisban a köröshegyi levendulásba, ahol több ezer tulipán virágzik egyszerre. 2023-ban április 13-23 között lehet begyűjteni a növényeket belépődíj és a virágok értékének megfizetése után.

Érdemes hétköznap érkezni, akkor kevesebben vannak, jobban hozzáfértek a tulipánokhoz, és egyszerűbben tudjátok őket levágni. Kössétek össze egy Balaton-parti sétával, egy gasztronómiai kirándulással, vagy csak pár nap pihenővel a tulipánszüretet, és csodáljátok meg az ébredő Balatont tavasszal!

Ez is érdekelhet

Szelestei Arborétum – Szeleste

1873-ban Gróf Festetich Andor által alapított arborétumban több mint 500 féle növénykülönlegesség található. Tavasszal krókuszok lepik be a fák alatti területeket, mellyel különleges köntösbe öltöztetik a kertet. Lessétek meg az állatok és növények harmonikus együttélését a parkban és szívjátok magatokba a tiszta, friss levegőt egy hosszú séta alkalmával!

Sellyei Arborétum – Sellye

A Dél-Dunántúlon található Sellyei Arborétum a környék legszebb és legtöbb növénnyel rendelkező botanikus kertje. Minden évszakban találhattok benne valami páratlan szépséget, azonban kora tavasszal az illír sáfrányok virágzása elképesztő látványt nyújt. Töltsetek el pár napot a környékben és fedezzétek fel Magyarország ezen részét is!

Pannonhalmi Főapátsági Arborétum és Gyógynövénykert – Pannonhalma

22 hektárnyi különleges növény öleli körbe a Főapátság épületegyüttesét Pannonhalmán, amelyet még 1201-ben alapítottak a bencés szerzetesek. A kert a Pannonhalmi Tájvédelmi körzet részét képezi, és vannak olyan fák, amelyek Magyarországon csak itt találhatóak meg. Nézzétek meg hogy ébred a természet tavasszal az arborétumban, ráadásul egész évben ingyenes a belépés, így bármikor erre kanyarodhattok!

Pintér-kert Arborétum – Pécs

A Mecsek oldalára felkúszó Tettye városrészben található Pécs egyik gyöngyszeme, a Pintér-kert Arborétum. Számtalan csodaszép növény virágzik itt tavasszal, egyedülálló módon orchideák és a mediterrán éghajlatot kedvelő fajok is helyet kaptak a város fekvésének köszönhetően. A kertben egy mesterségesen kialakított tó is helyet kapott, amelyet a természet ébredésekor virágkoszorú ölel át.

Forrás: szallas.hu

Fotó: gettyimages