De nézzük, mitől is volt ő annyira különleges.
1. Egész egyszerűen zseni volt
A kis Bud, vagyis Carlo Pedersoli, aki fiatal ugyan volt, de kicsi valójában sosem, daliás termetével már gyerekkorában kilógott kortársai közül. Nyolcévesen lett tagja a nápolyi úszóklubnak. Tanulmányi eredményei egészen kimagaslóak voltak, ötévesen volt elsős, majd az ötödik osztályt átugorva került hatosztályos gimnáziumba. Ezután a római egyetem vegyészkara következett (mindössze 16 évesen vált az egyetem hallgatójává), tanulmányait azonban meg kellett szakítania, mert családja 1947-ben elhagyta Olaszországot és Brazíliába költözött. Pár évvel később a jogi karon folytatta az egyetemet.
2. A zene volt a mindene
Fiatal korában feltűnően jóképű volt, mindig körberajongták a nők. Hozzátette ehhez persze, hogy nagyon jól gitározott és fantasztikus hangja is volt.
3. A Margitszigeten búcsúzott
Sok évnyi profi sportolói pályafutása után éppen Budapesten, a Margitszigeten búcsúzott profi sportolói karrierjétől 1955-ben vízilabdázóként. Ekkor már aláríta első szerződését Hollywoodban és mivel nagyon félt tőle, hogy a vízben, játék közben baja esik, állítólag megkérte a magyar csapat edzőjét, hogy vigyázzanak rá, ne verjék ki egyetlen fogát sem és ne kaszabolják össze az arcát, mert akkor felbontják vele a szerződését.
4. Sörről nevezte el magát
Az Isten megbocsát, én nem volt az első amerikai filmje és ennek kedvéért növesztett először szakálat és vette fel a Bud Spencer művésznevet. A Bud nevet kedvenc söre, a Budweiser után, a Spencer nevet pedig egyik kedvelt színésze, Spencer Tracy tisztelete miatt választotta.
5. Vállalkozóként is remekelt
Saját légitársaságot alapított 1985-ben, amikor Terence Hillel különváltak a filmes útjaik, amit később eladott, hogy megvehessen egy textilgyárat és elindíthassa saját étteremláncát a Bud Foodot.
6. Állandó hangok, egy kivétellel
Állandó magyar hangja Bujtor István, majd kérőbb Kránitz Lajos volt, egyetlen sorozatban szinkroniálta Papp János. Spencer 2003-ban ugyan végleg visszavonult a filmezéstől, ám 2010-ben elvállalt egy szerepet a Nincs kettő séf nélkül című sorozatban. Ezt 2013-ban vetítette itthon az RTL2, ám mivel addigra Bujtor és Kránitz is elhunyt, Papp lett a magyar hangja.
(Kiemelt kép: GettyImages)