Számos jó ok van arra, hogy gyakran fogyaszd ezt a piros gyümölcsöt. Folsavat, káliumot, kalciumot, magnéziumot, vasat és sok C-vitamint tartalmaz, de ez még korántsem minden: a szárát sem érdemes kidobni.
A cseresznye jót tesz az emésztésnek
Magas rosttartalmának köszönhetően a cseresznye vizet köt meg a vékonybélben, és nyomást gyakorol a bélfalra. Ez serkenti az emésztést.

Ez is érdekelhet
Segíti az alvást
A cseresznye melatonint tartalmaz: ez egy alváshormon, amely álmosságot idéz elő. Amikor sötétedik, a szervezet melatonint bocsát ki, hogy jelezze a nappalból éjszakába való átmenetet. Ez önmagában nem garantálja a mélyalvást, mivel a természetes kibocsátás csekély, de a cseresznye segíthet növelni a melatoninszintet a testben, és kellemes fáradtságérzetet idézhet elő.
A cseresznye szebbé teszi a bőrt
Ez az antocián nevű növényi színanyagnak köszönhető, amely erős antioxidáns. Ez segít semlegesíteni a szabad gyököket, amelyek a korai bőröregedést és a bőrhibák kialakulását okozzák. Emellett az antociánok támogatják a kötőszövetek felépítését, így a narancsbőr (cellulit) megelőzésében is segíthetnek.
A enyhíti a fejfájást
Ez is az antociánok érdeme, amelyeknek fájdalomcsillapító hatást is tulajdonítanak. A Michigani Egyetem kutatásai szerint 20 szem cseresznye egy 500 mg-os aszpirin tabletta hatásával ér fel.
A cseresznye a szívműködésre is jótékonyan hat
Az amerikai Michigan Egyetem kutatói igazolták, hogy a cseresznye rendkívül jó hatást gyakorol a szívműködésre és a keringési rendszerre. De még az agyvérzés kockázatát is jelentősen csökkenti, és receptre váltható orvosságokkal szemben kizárólag pozitív mellékhatásokkal kell számolni.
Az egyik legkiválóbb káliumforrás
Magas káliumtartalmának köszönhetően a cseresznye igencsak jótékony hatást gyakorol a magas vérnyomásra, de rendszeres fogyasztásával az izomgörcsöket is csökkenti, sőt fejleszti az izmok erejét.
Forrás: bunte
Fotó: pexels