Íme 16 érdekesség a színészlegenda életéből
1925. június 14-én született a mai Szlovákia területén található Bején.
A Szilárd keresztnevet kapta, ezt változtatta meg már felnőtt fejjel Ivánra, mert meg akarta magát különböztetni Darvas Szilárd költőtől.
A gesztusai alapján mindenki azt hitte, Darvas Iván arisztokrata származású, pedig csak annyi köze volt az uraságokhoz, hogy a Szent-Iványi család kastélyában született, hiszen az édesapja, Darvas János ott volt uradalmi titkár.
Az apa újságíróként is dolgozott, a család oda ment ahol éppen munkát kapott. Így kerültek hosszú időre Prágába, a későbbi színészlegenda ott töltötte a kisgyermekkorát.
Aztán a család 1939-ben Prágából Budapestre tette át székhelyét, már a fővárosban érettségizett és a színiakadémiát is itt kezdte.

Ezt olvastad már?
Fiatalabb és idősebb nőt szeretett
Mivel az édesanyja orosz származású volt, kiválóan beszélte a nyelvet. 1945-ben, 20 évesen ezért egy orosz katonai alakulatnak tolmácsolt.
Csupán 21 évesen aztán beleszeretett a nála 11 évvel idősebb Tolnay Kláriba. Mindent elsöprő szerelem volt, ám hét év után véget ért, elváltak, Darvas pedig nem sokkal később feleségül vette Házy Erzsébet operaénekesnőt.
A második házasságából sem született gyermek, majd 1972-ben – negyvenhét évesen – új életet kezdett a fotós Morocza Irénnel. A nála jóval fiatalabb hölgy két gyermekkel ajándékozta meg a színész.
Darvas karrierjét az 1954-ben forgatott Liliomfi indította el. A karaktere talán inkább drámai szerepekre rendelte, ehhez képest vígjátékokban ugyanolyan lenyűgöző volt.
A Liliomfi után két évvel, az 1956-os szabadságharc alatt forradalmi bizottságot alapított, s mindent megtett, hogy kihozza a börtönből a testvérét, Attilát.
A megtorlás időszakában mindezért 32 hónap börtönbüntetést kapott, majd Kistarcsára internálták és hosszú évekig nem mehetett színház közelébe.
Volt segédmunkás, melós
Segédmunkásként dolgozott a metróépítésnél és egy fröccsöntő-üzemben volt melós. A többi munkás elcsodálkozott, hogy a Liliomfi főszereplője dolgozik velük egy műszakban.
Végül 1963-ban újra színpadra állhatott, Miskolcon játszott, majd újra Budapesten lehetett színész.
Imádtuk a Liliomfiben, A tizedes meg a többiekben vagy éppen az Egy magyar nábobban és a Kárpáthy Zoltánban, a számtalan színházi szerepléséről már nem is beszélve.

Az utolsó éveiben sokat betegeskedett, a szívével és a veséjével voltak súlyos gondok. 2007. június 3-án, 81 esztendős korában távozott az élők sorából.
A hamvait a család magához vette és azóta sem tudni hol van a korszakos színész végső nyughelye.
Fotó: Fortepan/Szalay Zoltán, Fortepan / Révész György