Mustár: Ne csak együk, kenjük!
A mustár csípőssége oldja a légutak falára rakódott nyálkát, és megkönnyíti a légzést, amikor megfázunk vagy elkapjuk influenzát, ráadásul kiemelkedő hangulatjavító hatással is bír. A lábunk gombásodását is képes megszüntetni. Tegyünk két-három evőkanálnyi mustárt, vagy egy evőkanálnyi mustárport egy lavór langyos vízbe, és áztassuk benne a lábunkat legalább fél órán keresztül. Fájdalomcsillapításra készítsünk mustártapaszt, vagy pedig áztassunk be egy kendőt erős mustárfőzetbe. A mustáros borogatást tegyük a fájdalmas területre.
Életmentő séta
Napi 30 perces testmozgás tíz százalékkal mérsékli a mellrák kialakulásának esélyét a változó koron átesett nőknél, ám ha felhagynak a mozgással, a kockázat gyorsan növekszik – állapították meg francia kutatók.
Az első baktérium a babának
A császármetszéssel született babáknál gyakrabban alakul ki kólika, asztma, allergiás megbetegedés, egyes típusú cukorbetegség, valamint később elhízás. Ennek oka, hogy a születésükkor nem kerül be a hüvelyi mikroflóra a szervezetükbe, hanem az első baktériumaik az anya bőréről, illetve a kórházi eszközökről származnak. Kutatók úgy vélik, hogy érdemes lehet a császármetszéssel született babák nyelvére néhány csepp hüvelyváladékot csepegtetni, vagy a bőrüket bekenni vele.
Veszélyes energiapótlás
Az energiaital magas koffeintartalma miatt vízhajtó hatású, így ha valaki sportolás közben, napozáskor vagy alkohollal együtt fogyasztja, rosszullétet, kiszáradást, sőt ájulást is okozhat. Akinek pedig rejtett szívproblémája van, annál már egyetlen doboznyi elfogyasztása hirtelen szívleállást idézhet elő – hívja fel a figyelmet a kardiológus szakorvos.
Rák-teszt
13 rákfajta kimutatására alkalmas tesztet fejlesztettek ki japán kutatók. A szűrővizsgálat a vérben és a testnedvekben található mikro-RNS molekulákat keresi, ami rákos megbetegedés esetén megemelkedik. Ennek segítségével egy gyorsteszttel kimutatható lesz többek között a gyomor-, a nyelőcső-, a tüdő-, a máj-, az epevezeték-, a hasnyálmirigy-, a vastagbél-, a petefészek-, a prosztata-, a hólyag- és a mellrák.
Segít az adrenalin?
Szívleálláskor – az újraélesztés és a defibrillátor mellett – adrenalinos injekciót ad az orvos a betegnek, hogy újra beinduljon a szívverése. Felmerült azonban a kétely, hogy az epinefrinként is ismert hormon használata segíti-e egyáltalán az életben maradást, mivel erre nincs bizonyíték. Most brit tudósok olyan kísérletet terveznek, amely során placebóval tesztelik, hogy többet használ-e, mint amennyit árt ez a szer.
Fotó: pexels