Ezotéria

Ezoterikus karácsony: gyűjtse a morzsákat zsákba, gyújtson fehér gyertyát, hogy az angyalok eljöjjenek

Tegyünk meg mindent azért, hogy csodálatos legyen a karácsony a családunknak. Földi angyalként nem is lesz nehéz dolgunk.

Varázslatos díszítés

Karácsony ünnepe telis-tele van mágikus erővel bíró színekkel, szimbólumokkal. Válasszunk közülük otthonunk dekorálásához, és miközben erősnek és harmonikusnak érezzük magunkat, felpezsdülnek az energiák, és béke költözik a falak közé.

Piros szín: A szeretet és a szerelem színe. Akinek ott van az otthonában, a szívcsakrája feltöltődik energiával. Ugyanez igaz a szívszimbólumra is. A pirosat a hagyományos díszítésben az isteni szeretet megmutatkozásának tartották.

Zöld szín: A karácsonyi díszítésben a zöld szín a reményt szimbolizálja. Ezzel kifejezzük saját
vágyainkat is, míg régen azt mutatta, mennyire várják az emberek a tavasz eljövetelét.

Arany: A Napot, az égiektől érkező segítséget mutatja.

Lila: Az elmélyülést, a belső gondolatok felszínre hozását, a békét szimbolizálja.

Narancs: A jelen boldogságára, a felpezsdülő energiákra utal.

Ahogyan nagyanyáink varázsoltak

A karácsonyt mindig különleges legendák, hagyományok övezték. Ezekből van, amit a ma embere is ismer, ám vannak olyan különleges, csodás varázslatok, amelyek az idők folyamán elfelejtődtek, és gyakran csak kis falvakban mesélnek róla.

❅ A karácsonyi hal pikkelyét például sokhelyütt kiszárították, és betették az erszényükbe, hogy
a pénzérmét szimbolizáló csillogó-villogó darabka odavonzzon egy kisebb vagyont.

❅ Szintén szokásban volt egy különleges pogácsa sütése. A karácsonyi süteményből kiválasztottak kettőt; az egyikbe pénzérmét, a másikba egy gyűrűt sütöttek bele. Aki megtalálta – jó esetben nem a foga bánta –, annak bizonyosan szerencsés lesz a következő éve, hiszen a pénz és a szerelem nem fogja elkerülni a háza táját.

❅ A karácsonyi asztalhoz számtalan érdekes szokás fűződött. Szentestén, a vacsora elfogyasztása után összegyűjtötték a morzsát, és eltették egy zsákocskába; hittek benne, hogy gyógyító ereje van. Voltak vidékek, ahol a karácsonyi abroszt zárható ládába rejtették, mert így nem tudott kiszökni a házból a szerencse, míg máshol, ha beteg volt a háznál, ezzel a textillel takarták be, hogy varázsereje segítségével hamarabb felépüljön.

Az ünnep 5 legfontosabb mágikus eszköze

Fagyöngy: Az Egyesült Államokban az a szabály; ha egy férfi és egy nő megáll a fagyöngy alatt karácsonykor, csókot kell váltaniuk. Ám valójában nem ezért kötözik csak ezt a különleges és mágikus növényt az ajtó fölé karácsony estéjén, hogy elcsattanjanak ezek a vágyott csókok, hanem mert megvédi egy egész évre a ház minden lakóját minden bajtól.

A hagyományos díszítésben különleges szerepet játszott mindig is az alma, de érdemes most is megmosni karácsony estéjére egy szép darabot, és az eladósorban lévő lányunk kezébe adni. Álljon ki vele a kapuba, és harapjon egy nagyot a lédús gyümölcsből. Amilyen nevű fiú aztán először elmegy a ház előtt, az lesz a neve a lány jövendőbelijének.

A fenyőfaállítás szokásához is fűződik egy mágikus magyarázat. Ugyanis még a keresztény idők előtt, december végén a téli napfordulót ünnepelték a pogányok, és azt tartották, az élet örök színe, egy örökké élő fa védelmet jelenthet a gonosz szellemek ellen, amelyek megkörnyékezhetik az embereket ezekben a különleges napokban.

A karácsonyi asztalon égő gyertya – vagy ugyanúgy a fényt szimbolizáló kis égők a fán – a fény eljövetelét, a reményt és a megtisztulást szimbolizálják. Bármilyen színű is a karácsonyi dekorációnk, ilyenkor egy fehér gyertyát gyújtsunk meg mindenképpen, hogy a tiszta
energiákat, az angyalokat meghívjuk magunkhoz.

Bár a karácsonyi asztalon egyre kevésbé jellemző a kalács, mindenképpen legyen ott, hiszen a következő év bőségét, gazdagságát ez az étel hozza el.

Aminek ott kell lennie a karácsonyi asztalon

A hiedelem szerint fokhagymának, méznek vagy esetleg mézes pálinkának, diónak és almának helyet kell kapnia a karácsonyi menüben, ugyanis ezek szavatolják, hogy a családban mindenki egészséges legyen a jövő év decemberéig.

Fotó: Shutterstock