Otthon

Iskolatáska, uzsonna, nincs a gyereken zokni! 7 tipp reggeli káosz ellen

Úgy érezzük, hogy minden napkezdésünk egy valódi rohanás és semmire sincs időnk? Pedig néhány egyszerű trükknek köszönhetően a legnagyobb nyugalomban indulhatunk el otthonról!

Kosárba vele!

Készítsünk a bejárati ajtóhoz közeli komódra vagy polcra egy kosárkát vagy egy dobozt, amibe minden olyan holminkat bele tudjuk pakolni, amire szükségünk lehet reggel. Például a kulcsunkat, a következő napi bevásárló listát, a jegyzetfüzetünket, napszemüvegünket és bármi hasonlót. Így amikor elindulunk munkába, csupán ki kell kapnunk onnan mindent és nem a lakás különböző pontjairól kell összevadásznunk. Ráadásul így attól sem kell tartanunk, hogy valamit otthon hagyunk. De még jobb, ha találunk, esetleg saját kezűleg készítünk egy olyan zsebes rendszerezőt, amit akár egyben is magunkkal tudunk vinni.

Saját bázis

A reggeli káosszal főleg azok szembesülnek, akiknél együtt indul útnak az egész család, mert például a gyerekeket elviszik iskolába. Ilyenkor mindenki egy helyen tolakodik, hogy belebújjon a cipőjébe, letegye a táskáját vagy megnézze magát a tükörben. A legjobb, ha mindenkinek van egy saját bázisa a lakásban, ahonnan elindul a reggeli „kilövés”. Az anyuka nyugodtan hagyhatja a táskáját és a blézerét az egyik széken a konyhában, az apuka a telefonját és az iratait a nappali asztalán, míg a kicsik az iskolatáskájukat, tornafelszerelésüket a bejárat közelében. Így mindenki kényelmesen készülődhet, aztán az ajtónál találkozunk!

Előkészítősdi

Ha otthonról viszünk ebédet vagy uzsonnát, már előző este tegyük bele egy műanyag dobozba, így elég csak a hűtőből kivenni, és nem reggel kell a csomagolással bajlódni. A kávéfőzőbe tegyük bele a filtert, a müzlis dobozt, tányért, poharakat készítsük elő az asztalon, hogy a reggelizésre is kényelmesen jusson idő, mert akkor már csak néhány apróságot kell elintéznünk.

A zene üteme

Egyre több tanulmány bizonyítja, hogy a reggeli zenehallgatás jó hatással van a szervezetre. Elsősorban azért, mert felpezsdíti a vérkeringést, energiát ad, na és a hangulatot is javítja. Vagyis ahelyett, hogy bekapcsolnánk a TV-t, inkább indítsuk el a kedvenc CD-nket. Ha gyerekek is vannak, akkor a kicsikkel közösen állítsunk össze olyan számokat, amik jókedvre derítik. Mert ha pörgős számok mennek, gyorsabban megy a készülődés is. Sőt, akár egyfajta időmérőnek is tekinthetjük a dolgot, mert tudjuk, hogy az egyik dal alatt kell fogat mosni, a másik alatt felöltözni, míg a tízediknél már a bejárati ajtónál szoktunk állni.

Fogas kérdés

A legtöbb idő reggelente arra megy el, hogy a ruhásszekrényünk előtt tépelődünk, mert fogalmunk sincs, mit vegyünk fel. Ha a gyerekeknél beválik, hogy már este előkészítjük, mit viseljenek másnap, felnőttként ez miért ne működhetne? Nézzük meg, hogy milyen lesz az időjárás, gondoljuk át, lesz-e valamilyen megbeszélésünk vagy rohangálnunk kell egész nap, és ezek alapján állítsuk össze a szettünket. Akasszuk fel egy fogasra vagy tegyük egy szobainasra a kiválasztott darabokat, tegyük oda a hozzá passzoló cipőnket, ékszerünket, táskánkat, ha eső várható, akkor az ernyőnket. Így reggel már tényleg csak bele kell ugrani mindenbe és már indulhatunk is!

A kötelesség várhat

Amikor reggel kinyitjuk a szemünket, egyből eszünkbe jut, hogy mennyi minden elintéznivaló vár ránk aznap. Sokan egyből átveszik a teendőik listáját, ellenőrzik az e-mailjeiket, vagy megnézik a híreket. Életmódszakértők szerint bármekkora is a kísértés, hogy belevessük magunkat ezekbe a dolgokba, először inkább készülődjünk el. Ugyanis, ha még fürdés előtt kezdjük el összeállítani, például a csekkeket, könnyen elmerülhetünk a gondokban, és végül nemcsak a pénzügyeken bosszankodhatunk, hanem azon is, hogy elkésünk!

Irodai hajrá

Ha már beértünk az irodába, az első dolgunk, hogy megigyunk egy csésze kávét, beszélgessünk kicsit a kolléganőnkkel vagy gyorsan átnézzük az interneten a kedvenc oldalainkat? Ilyenkor hiába hisszük azt, hogy csupán pár perc az egész, előfordulhat, hogy mégis leeresztünk egy kicsit vagy elodázzuk a dolgokat. Inkább végezzünk el gyorsan egy fontos feladatot, és utána mintegy jutalomként kapcsolódjunk ki egy kicsit. Szakértők szerint így elkerülhető a reggeli káosz, ráadásul ezeknek az apró trükköknek köszönhetően a munkában is hatékonyabbak leszünk.

 

Fotó: Pexels