Nagyon szoros a kapcsolatuk. Bármilyen elfoglaltak is, mindig tudják a másikról, éppen hol jár, mert naponta többször is beszélnek.
„Évek óta külön élünk, de gyakran járunk át egymáshoz. Volt olyan elképzelés is, hogy egy házban lakjunk, végül az egészséges, elérhető közelséget választottuk: papucsban ne lehessen átugrani egymáshoz, mert a jóból is megárt a sok. Egy dolog viszont nem változik: Lilla mindig a kislányom marad” – mondja Éva.
Átadta az alapértékeket
A Neoton Família alapító tagja több mint 35 éve készít lemezeket gyerekeknek, néhány éve pedig retró műsorával is szórakoztatja a felnőtt közönséget. Lilla sztárvendégekkel fűszerezett, vacsorával egybekötött talkshow-esteket indított, Legyen az! címmel.
„Anyu lelkes látogatója az estjeimnek is, ahova társasággal jön. Nagyon támogató, de nem érzem elfogultnak. Kőkeményen véleményezzük egymást, adunk a másik szavára, és egyikünk sem veszi rossz néven a húsba vágóan őszinte visszajelzést. Mindenről tudunk beszélni, de ez az elmúlt tíz év eredménye.
Tiniként jóval szigorúbb volt velem, mostanra társként tekintünk egymásra”
– meséli Lilla, akinek gondolatát édesanyja folytatja.
„Ha határokat állítottam, az mindig az ő javát szolgálta. Akik ismerik Lillát, azt mondják, jól nevelt, intelligens, és sikerült átadni neki azokat az alapértékeket, amelyek számomra fontosak. Ezt én is így érzem, és nagyon büszke vagyok rá.”

Lillát érdekli az előadóművészet
Lillát már gyerekként is magával ragadta édesanyja szakmája, és a világ, amibe beleszületett.
„Anya nem volt sokat otthon a fellépései miatt, de minden folyamatba beleláttam. Pont ugyanazt csinálom én is, ahogy annak idején tőle láttam: a tűpontos precizitást, az odafigyelést, a felkészültséget. Ám a túlzott megfelelési kényszert próbálom visszaszorítani.
Ez egy generációs stressz, ami megvolt a nagymamámban is, ezen dolgozom tudatosan.
Anyu korosztálya azt vallja, hogy kifelé mindig jól kell lenni, még akkor is, ha belül minden rossz. Én pedig azt mondom, hogy nem szégyen, sőt, a gyengeségből lesz az erő. Ha ebben nem is értünk teljesen egyet, mindketten erősek vagyunk.
Mindegy, mennyire érezzük rosszul magunkat, amikor helyzet van, senki nem látja: ott vagyunk energiában, készen, csinosan. Nekem viszont fontos, hogy ahogy a szekrényemben, úgy a lelkemben is rendet rakjak. És nem szégyellem bevallani, hogy egyedül ezt nem tudom megtenni.”
Féltékeny volt a rajongókra

Lilla nemrégiben hosszú évek után újra egy színpadon állt édesanyjával.
„A párommal mozaikcsaládban élünk, vele és a kislányával mentünk el anyu koncertjére, és ha már ott voltunk, felmentünk a színpadra. Igazi időutazás volt, 11 éves koromban fordult elő ilyen velem utoljára. Emlékszem, akkor még féltékeny voltam azokra a gyerekekre, akik a koncerteken megfogták anyu kezét” – meséli mosolyogva Lilla, mire Évának is eszébe jut erről egy kedves történet.
„Édes volt, úgy hároméves lehetett, amikor a nagymama elhozta a koncertemre. A fellépéseimen megszokott, hogy a gyerekek feljönnek a színpadra, én pedig kérdezgetem őket. Egyszer csak se szó, se beszéd, Lilla feljött, és elkapta a mikrofonállványt. Nem volt semmi lámpaláza, mondta a magáét. A pöttöm kislány illegette, billegtette magát, és őt tapsolták meg a legjobban” – emlékezett vissza az énekesnő.
Fiatalos nagyi szeretne lenni

Éva fejben készül a nagymamaszerepre is.
„Már eljátszottam a gondolattal, hogy klassz, fiatalos nagymama leszek, aki jön-megy a kislánnyal. Lányos család vagyunk, a családunkban mindig lánygyermekek születtek, meglepődnék, ha fiú unokám lenne, de természetesen ugyanúgy imádnám. Arra gondolnék, hogy olyan lenne, mint én, mert a fiúk az anyai nagymamára hasonlítanak” – mondja Éva, mire Lilla gyorsan közbevág.
„A legfontosabb, hogy egészséges legyen. A párommal már mi is sokat beszélgetünk a közös babáról, anyunak pedig már mondogatom, milyen elképzeléseim vannak arról, milyen nagymama legyen majd. Hálásak vagyunk mindketten, hogy jó életünk és szép családunk van. Ha a Jóistenke megtartja, és megadatik, hogy bővüljön a család, akkor nagyon boldogok leszünk, de teszünk is a közös jóba. Azt valljuk, hogy van egy közös szeretettank, amit tudunk tölteni, és az élet visszaadja.
Mindketten azzal foglalkozunk, hogy másoknak adjunk, az oda-vissza áramlásban hiszünk.”
Hisznek a horoszkópban
Éva és Lilla is a Mérleg jegyében születtek.
„Van egy év eleji rituálénk is – mondja Lilla –, a születésnapomon találkozom egy asztrológussal, ezt követően végzek egy kis kutatómunkát, hogy a családnak is tudjak adni valamit. Felolvasom nekik a horoszkópjukat, és azt, hogy az adott az évben mire érdemes figyelnünk, mit lehet erősíteni. Erre például anyu is nyitott.”
Fotó: Schumy Csaba, Győrffy Viktória, Fördös Gábor


