A nagymamámnak volna egy olyan kérdése Önhöz, hogy mitől sárgulnak be és hullanak le a Dieffenbachia, azaz buzogányvirág levelei a növényéről? – kérdezte korábban egy aggódó olvasónk.
Kiszel Péter okleveles kertészmérnök, a Meglepetés állandó szakértőjének válasza
Az alsó levelek sárgulása normális jelenség, így, hogy a növény mellette új hajtást is hoz. Arra kell figyelni, hogy mindig szobahőmérsékleten, huzatmentes, világos helyen legyen, lehetőleg a sugárzó hőtől, radiátortól távolabb. Levélhullást szokott még okozni a túlöntözés is. Ügyeljünk, hogy két öntözés között mindig száradjon ki a földje, mert a pangó vizet nem tűri.
Én most az Önök helyében átültetném egy friss, lazább általános virágföldbe, és mérsékelten öntözném. Tápoldatozni egyenletesen lehet, zöld növényeknek készített szobanövény tápoldattal, két-háromhetente.
Mérgező növények
Nem kell elbúcsúznunk kedvenc virágainktól, de oda kell figyelnünk, hogy ne legyen a kicsik számára elérhető magasságban, nehogy falatozni valónak nézze a gyerek. Van néhány szobanövény, amely szinte minden lakásban előfordul, és komoly veszélyt jelent. Ezek közül összegyűjtöttünk néhányat!
- A ciklámen hányást, hasmenést, izzadást és súlyos esetben légzési zavarokat is okozhat.
- A primula levélszőrei irritálhatják a gyerek érzékeny bőrét, hólyagokat, kiütéseket okozhatnak.
- A mikulásvirág nedve maró hatású.
- A fikusz hasfájást, hasmenést, hányást okozhat, ha lenyelik.
- Az anyósnyelv lenyelése allergiás reakciókat, heveny hányást, hasmenést és erős görcsöket is okozhat.
- A buzogányvirág minden része mérgező, lenyelése esetén a szájban és a torokban égő érzést okoz, és megduzzasztja a nyálkahártyát.
- A könnyező pálma légzőgyökerei és virága mérgező, nedve a bőrön égő érzést okoz, lenyelése esetén a nyálkahártyát megduzzasztja, és nyelési nehézségek léphetnek fel.
Kiszel Péter további növényvédelmi szaktanácsait ide kattintva tudja elolvasni.
Fotó: gettyimages