Mégis mi folyik a Ridikül háza táján? Kérdezi a közönség, amióta a talkshow – szakítva a hagyományokkal – hétről hétre új háziasszonyokkal ígér könnyed, mégis tartalmas délutáni kikapcsolódást a hétköznapokra. Nem ez az első eset, hogy a közmédia döntésével a nézők nem értenek egyet. A műsor 2013. márciusi indulása óta ezúttal immár harmadjára próbálnak kiállni szeretett műsoruk műsorvezetőjének személye mellett.
„Valakit megszeretünk, erre valamilyen indokkal eltávolítják a műsorból” – olvashatók az ilyen és ehhez hasonló, morgós hangulatú kommentek, amelyek ezúttal Kocsis-M. Brigittáért szólnak.
Tíz hónap után távozott

Kocsis-M. Brigitta volt a műsor történetének harmadik és egyben legrövidebb ideig képernyőn lévő háziasszonya. Dióssy Kláritól vette át a stafétabotot 2025. január 6-án, és október 31-én máris búcsúzott.
„A változás maga az élet, nem kell félni tőle, mindig újat, jobbat hoz. Tervezek is erről egy önismereti programot a közeljövőben” – írja a Facebook-oldalán, ahol arról is beszámol, hogy a történtek után így a jövőben majd azokra az egyéb projektjeire koncentrál, amelyet a Ridikül mellett is vitt. És minden bizonnyal a magánéletére is, hiszen éppen a Meglepetés magazinnak árulta el néhány hónappal ezelőtt, hogy minden nagyszerűen alakul közte és párja, Zsíros Márk edző között, és nagy álma, hogy anyuka lehessen.
„Ha televízióról van szó, akkor szívesen vezetnék egy nagy, élő show-műsort, de a legnagyobb vágyam az, hogy anyuka lehessek. Ez is egy gyönyörű feladat, majd meglátjuk, mit hoz az élet. Sok mindenről dönthetünk mi magunk, de ez az a fajta isteni csoda, amivel csak az élet vagy az égiek ajándékozhatnak meg. Hiába szeretek mindent előre megtervezni, ezt nem lehet, de ha eljön ez a pillanat, akkor nagyon boldog leszek” – mondta lapunknak nyáron a 35 éves Brigitta.
Jakupcseket karácsony előtt rúgták ki

Még többen szomorodtak el Dióssy Klári búcsúzásakor. Hűséges nézői mégis kénytelenek voltak elfogadni, hogy kedvencük döntése végleges, ötvenpluszosan, kilenc év után új utat keresve, kiszáll a biztosnak számító közegből, hogy magára is tudjon koncentrálni.
„A kezdeti aggodalmak ellenére úgy érzem, talán sikerült elnyernem a nézők bizalmát, és az, amit elértem, megerősített. Ez a magabiztosság is kellett ahhoz, hogy a mostani döntésemet meg merjem hozni. 52 évesen úgy éreztem, vagy most állok ki magamért, vagy soha. Az elmúlt évek alatt sok mindent sikerült felmutatnom, felépítenem, miért ne vághatnék bele most valami másba?” – utalt Klári az indulására, amely igencsak viharosan kezdődött.
Sokan felháborodtak, amikor Jakupcsek Gabriella kirúgása után a közmédia bejelentette, őt kérték fel a Ridikül műsorvezetői szerepére. Szerencsére a kezdeti ellenszenv hamar alábbhagyott az irányába. Klári hamar bebizonyította, egyik legnagyobb erénye éppen a szakmai felkészültsége, de mellette még kedves is. Nem is olyan távoli búcsúzásakor éppen ezzel a tulajdonságával csalt könnyeket sokak szemébe, ahogy új kolléganőjének, Briginek segítő jobbot nyújtott.
Ez is érdekelhet
Keserűen ért véget
Minden idők egyik legbotrányosabb távozása Jakupcsek Gabriella nevéhez fűződik. A közkedvelt műsorvezető gyakorlatilag kirúgást kapott 2015 karácsonyára ajándékba. Pedig a nézők szerették, és elképzelhetetlennek tartották, hogy a 2013-ban vele indult Ridikül valaha más nevével is összeforrjon. Kiálltak mellette, ám a felháborodásuk a régi műsorvezető mellett, és nem az új műsorvezető, Dióssy Klári ellen szólt.
Gabriellát akkoriban nagyon megviselték a történtek, és ezt a nyilatkozataiban sem tagadta.
„Ez a derült égből villámcsapás tipikus esete, nem is tudom felfogni, hogy kirúgtak – mondta akkor keserűen. – Először elhinni sem tudtam, ahogyan a stáb többi tagja sem. A legnézettebb műsorok egyike volt a Ridikül… Huszonhat produkciót csinálok egy hónap alatt, erre ezt kapom karácsonyra… Hogyan magyarázom meg ezt a gyerekeimnek? Egyelőre saját magamban kell ezt tudatosítanom, olyan váratlanul ért ez az egész.
Egyfolytában arra gondolok, hogy valaki megcsíphetne már, és végre felébrednék ebből a rossz álomból.”
Azt is tudni lehetett, hogy Jakupcsek Gabi neheztel, amiért volt egyáltalán kollégája, aki beült abba a fotelbe, amely akkoriban – talán egy ország véleménye szerint is – kizárólag őt illette volna. Azóta számára is sok minden világossá vált, így a benne lévő harag is enyhült Klári irányába.
„Ha a liftnél találkoznánk, megölelném” – nyilatkozta Kadarkai Endrének. Jakupcsek egyébként jelenleg a Reggeliben műsorvezető az RTL-en, amit két feltétellel vállalt csak el.
Karácsonyig váltják egymást
A Ridikül őszi átalakulása Szabó Erikával kezdődött. De karácsonyig láthatjuk többek között Huszárik Katát, Vágó Bernadettet, Nagy Adrit, Csisztu Zsuzsát, Sipos Szilviát és Rókusfalvy Lilit is a talkshow háziasszonyi szerepében, akik alig várják, hogy bemutatkozzanak a közönségnek, és megmutathassák, milyen témák érdeklik őket igazán.
Szöveg: Hrivnyák-Szakszon Zsanett
Fotó: Birton Szabolcs, Tv2, MTVA/Csondor Kinga, MTVA/Zih Zsolt


