A szekrényben lévő kellemetlen szagokat baktériumok, poratkák, penészgombák okozhatják, amelyek a ruhák helytelen tárolásakor szaporodnak fel. A túl szűk hely, a magad páratartalom és a meleg elősegíti a szaporodásukat, a viseltes ruhák pedig táptalajt biztosítanak számukra. A szag származhat egy régi szekrényből vagy egy piszkos mosógépből is. Gyakran a régi légfrissítők is hibásak.
Mit tegyünk a szekrénybe, hogy jó illatú legyen?
Lehet, hogy régi illatosítókvannak a szekrényedben, és nem is tudsz róla. Fontos megjegyezni, hogy ezek idővel elveszíthetik hatékonyságukat, és akár kellemetlen szagokat is áraszthatnak.
A szekrényfrissítők fokozatosan veszítenek illatukból, és nem kívánt szagok forrásává válhatnak, ezért jobb kidobni őket.
Jobb alternatíva természetes anyagokkal, például szárított levendulával vagy citrusfélék héjával töltött zsákok használni. Ezek kevesebb helyet foglalnak, mint a boltban vásárolt termékek, és hatékonyabbak is
Ha szeretnél megszabadulni a kellemetlen szagoktól a szekrényedben, remek megoldás, ha egy dobozkában szódabikarbónát helyezel el benne. Ez hatékonyan semlegesíti a szagokat, és akár három hónapig is frissen tartja.
Ez is érdekelhet
Használd ezt a konyhai hulladékot edénytisztításhoz: a ráégett zsírt is magától leolvasztja
Filléres házi szer segít megtisztítani a konyhaszekrényt: a zsírra szállt port is magától feloldja
Percek alatt illatos lesz a dohos szekrény ezzel az egy háztartási összetevővel
Egyszerű trükkök a kellemes illatért
A házi készítésű szekrényfrissítő kiváló és ugyanolyan hatékony alternatíva, mint a bolti szerek. Ráadásul környezetbarát és pénztárcakímélő. Hogyan készítsd el?
- Válaszd ki az alapot: pamutzsákok, sajtvászon, páratlan zoknik vagy kis üvegedények alkalmasak.
- Illatanyag hozzáadása: a szódabikarbónához adj természetes összetevőket, például szárított levendulát, szegfűszeget, gyógynövényeket, teát vagy citrusfélék héját.
- Kössd össze és tedda szekrénybe: egy dekoratív szalag bájt kölcsönöz, és megkönnyíti a zsák felakasztását egy polcra, rúdra vagy szekrényajtóra.
Fotó: gettyimages