Címlapsztori Sztár

50 éves és hamarosan nagymama lesz Szandi: nagykönyvbe illik az élete a tinisztárból lett csillagnak

Gyerekként robbant be a köztudatba, és leendő nagymamaként is az egyik legnépszerűbb énekesnő. Köszöntjük a júliusban 50 éves Szandit, aki élete újabb jelentős fejezetéhez érkezett.

Az 1976. július 7. piros betűs ünnep a Pintácsi szülők számára, hiszen második gyermekük, Alexandra ekkor született. A négytagú család a békásmegyeri lakótelepen lakott, messze a csillogó sztárvilágtól, teljesen hétköznapi életet éltek.

Kisebbik lányuk 12 éves volt, amikor először szerepelt statisztaként a Nyomorultak című musical színpadi változatában, majd Szandi az öt évvel idősebb nővére, Viki segítségével jutott el Fenyő Miklóshoz, aki azonnal meglátta benne a tehetséget, és szárnyai alá vette.

1989 novemberében jelent meg az első nagylemeze, a Kicsi lány. Bombasiker lett, a mai napig ő a legfiatalabb magyar platinalemezes előadó. Tizenöt éves korára pedig már több mint egymillió albumát vásárolták meg. Szandi egyfajta pótapaként tekintett a rock and roll sztárra, és Miklós bátyámnak hívta felfedezőjét.

„Szinte családtagként éltem Fenyő Mikiéknél azokban az években, amikor együtt dolgoztunk. Négy nagylemezt készítettünk közösen, és a mai napig éneklem a fellépéseimen azokat a slágereket, amiket nekem írt” – nyilatkozta büszkén az aranytorkú énekesnő, aki Fenyő Miklós halálakor megrendülten emlékezett meg a rock and roll legendáról.

„Köszönöm, hogy második Apámként tekinthettem rád… Hiányozni fog minden pillanat, amit együtt éltünk át.”

Lopott csókokkal kezdődött szerelem

6 fotó

A gyereksztársággal járó életforma azonban nem volt egyszerű az énekesnő számára. A tini lányból szupersztárstátusz komoly kihívást jelentett.

„Az általános iskola után magántanuló lettem, levelezőn fejeztem be a gimnáziumot, mert egy idő után már nem tudtam összeegyeztetni a nappali tagozatos iskolát és azt a mennyiségű munkát, amit 14-15 évesen végeztem. Sokan azt hiszik, hogy énekesnőnek lenni a világ legkönnyebb munkája, de ez nincs így” – vallotta be Szandi.

Mind­eközben a svájcisapkás popcsillag szervezetében a tinédzserkori hormonok is elkezdtek működni: tizenhat évesen megismerkedett az Első Emelet akkor 32 éves zeneszerző-gitárosával, Bogdán Csabával.

A köztük lévő nagy korkülönbség miatt Szandi édesapja eleinte kifejezetten ellenezte a bimbódzó románcot. A szerelmesek évekig csak titokban, lopott csókokkal találkozhattak. Az énekesnő, amint nagykorú lett, a párjához költözött, majd 1999-ben összeházasodtak.

Három gyermekük született: Blanka, Domonkos és Csaba. Időközben Szandi édesapja is megbékélt a helyzettel, mert belátta, hogy a lánya élete Bogdán Csaba mellett révbe ért. A közösen töltött évtizedek pedig a házaspárt igazolják.

„Nem mondom, hogy az évek alatt sosem veszekedtünk, mert ez nem lenne igaz,

de ahogy megy előre az idő, egyre kevesebb helyzet akad, amikor úgy érezzük, megéri összekülönbözni. Három évtized alatt sok magasságot és néha mélységet is megéltünk együtt, de ezek csak megerősítették a kapcsolatunkat. Csabi menedzserként legalább nyolc ember munkáját végzi mellettem” – vallotta be Szandi.

A családi összetartás mindennek felett

Nemcsak a színpadon, édesanyaként is következetes volt, gyermekeit hatalmas szeretetben neveli. Bár imád énekelni és közönség előtt szerepelni, karrierjénél a családi összetartás sokkal fontosabb.

„A világ legvarázslatosabb dolga szülőnek lenni. Rendkívül őszinte a kapcsolatom a gyermekeimmel, és mindent meg tudunk beszélni egymással” – összegezte az érzéseit az édesanya a közösségi oldalán.

Lánya, Blanka Amerikában találta meg a boldogságot, Domonkos gazdasági informatikát tanul egyetemen, mellette pedig egy szoftvercégnél dolgozik az IT-részlegen. A kisebbik fiú, a 20 éves Csabi pedig televíziós show-műsorok stylistjaként bontogatja szárnyait, ősztől divat- és jelmeztervező szakon folytatja tovább a tanulmányait. Az énekesnő magánéleti és színpadi sikerének titka a pozitív életszemléletében rejlik.

Ezt olvastad már?

„Nyitottan és befogadóan állok a világhoz, ugyanakkor a hagyományos értékekben hiszek. Ilyen a házasság szentsége, a gyermekvállalás, a családi összetartás és az Istenbe vetett hitem. Egyúttal elfogadom és nem török pálcát azok felett, akik másként gondolkodnak és másképp élik az életüket. Ez a világ attól érdekes és izgalmas, hogy sokfélék vagyunk.

Emlékszem, hogy a lányom négyéves korában határozottan kijelentette, hogy ő majd messze fog szülni.

Akkor nem tudtam mire vélni ezt a dolgot, de most, hogy Blanka a brazil származású Ricardóhoz ment férjhez Las Vegasban, és szeptemberben kisbabájuk fog születni Amerikában, összeállt bennem a kép. Izgatottan és boldogan várom, hogy megszülessen az első unokám, és nagymama legyek” – nyilatkozta korábban a Meglepetésnek.

Jegyezzük meg, Fenyő Miki jóslatát!

Az énekesnő élete évtizedek óta előttünk zajlik. Sokak számára ő olyan, mint egy kedves családtag, hiszen mindent tudunk róla. Szandi sorsa tele van olyan izgalmas fordulatokkal, mintha egy film forgatókönyvét olvasnánk.

A hirtelen jött óriási siker, az örökzöld slágerek, a közönség- és szakmai díjak, a televíziós show-műsorokban való rendszeres szereplések mind hozzájárultak ahhoz, hogy mára ő legyen a hazai popzene egyik legkedveltebb állócsillaga.

Férje és családja mellett Fenyő Miklós ismerte legjobban az énekesnő képességeit, ezért is gondoljuk, hogy felfedezője szavai irányadók lehetnek.

„Hiszem, hogy Szandinak minden adottsága megvan ahhoz, hogy még nyolcvanéves korában is színpadon énekeljen”

– mondta róla a legendás zenész egy korábbi Meglepetésben. Kívánjuk Szandinak, hogy a jóslat valósággá váljon!

Fantasztikus formában van

Az énekesnő kiérdemli a szupernagyi címet, mert az idő múlása felett is sikerül győzedelmeskednie. Miközben a koncertjein ugyanolyan energiával pörög, mint harminc évvel ezelőtt, újabb kihívásokat is talál magának, igazi adrenalinfüggő.

Sokáig lovagolt, majd évekig légtornászként edzett, jelenleg súlyzós edzéseket végez, és a falmászásban leli örömét. De a fizikai egészsége mellett a mentális jóllétére is odafigyel. Szandi mottója:

„Hiszem, ha szeretetet és mosolyt adunk másoknak, mi is azt kapjuk vissza.”

Fotó: Csibi Szilvia, Falus Kriszta, Schumy Csaba, Adobe Stock, archív

A videó AI alapú programmal készült.

Ajánlott videó

Előfizetés

Fizessen elő magazinunkra!

RÉSZLETEK