Riportok

„Életem legszebb időszakát a sportnak,és nem a pénznek szentelem”

Szőnyi Ferenc 43 éves volt, amikor először futócipőt húzott, tíz évvel később pedig túl van a 139. Ironman-távján.
1800 km kerékpározás 38 km úszás 422 km futás érem futócipő győztes ironman new orleans sport szőnyi ferenc ványik dóra verseny

Ruhában aludt el a zuhany alatt, amikor az egyik gyilkos nap után rövid pihenőjére tért. Annyira átfázott, hogy még a langyos víz is forrónak tűnt, majd leült a zuhanykabinban, és álomba merült. Így talált rá az egyik segítője, hogy aztán az ágyba segítse. Ferencnek folytak a könnyei, és csak annyit mondott: „Miért kell ezt csinálnom?” Aztán néhány óra elteltével már ismét útnak eredt. Bár a 222 órán át tartó verseny önmagában is felfoghatatlan egy átlagember számára, Ferenc szerint nem a távolság volt az igazán nehéz, hanem a hidegfront hozta jeges eső és szél. „Negyedik napja esett az eső, és öt fok volt – kezdi Szőnyi Ferenc.